reklamı kapat

POPÜLER

Carlos Ghosn

Eski Nissan yöneticisi Carlos Ghosn için firarının yankıları katlanıyor; Türkiye’de tutuklamalar başladı!

Japonya’dan filmleri aratmayacak bir planla kaçan Carlos Ghosn, süreç içerisinde Türkiye’nin de olmasından ötürü gündemde kalmaya devam edecek.

Yılın son gününde tüm dünyayı sarsan detayları üzerinden gündeme oturan Carlos Ghosn ve Japonya firarı süreciyle ilgili yankılar katlanmaya devam ediyor. Rezidansına eğlence amaçlı getirttiği müzik grubunun enstrüman kutusuna saklanarak kaçışını başlatan Ghosn’un, vatandaşı olduğu Lübnan‘a girişiyle sonlanan süreçte çok dikkat çeken ayrıntılar karşımıza çıkmıştı. Bunlar arasında bizi en çok ilgilendirense, eski yönetici Beyrut’a taşıyan özel jetin Türkiye’den hareket etmesi oldu. Lübnan ile Japonya arasında suçlu iade sözleşmemesinin bulunmaması olayı iyice çıkmaz hale getirirken Ghosn da bu süreci çok kısa cümlelerle sıcağı sıcağına değerlendirmişti. “Ben Japonya’nın çürümüş yargılama sisteminden kaçtım. Adaletten değil.” ifadelerini kullanan Ghosn’a yardım ve yataklık edenler için düğmeye basan İçişleri Bakanlığı bugün 7 kişiyi göz altına aldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Carlos Ghosn, Atatürk Havaalanı üzerinden Beyrut’a uçtu”

Eski CEO’nun İstanbul aktarmalı kaçışıyla ilgili açılan soruşturmada göz altına alınanlar arasında üst düzey isimlerin olması da dikkat çekiyor. Gelen ilk bilgilere baktığımızda MNG Jet Havacılık A.Ş.’nin operasyon müdürü başta olmak üzere havaalanı personellerinin de gözaltına alındığını görüyoruz. Atatürk Havaalanı merkezli olarak gerçekleştirildiğine dair iddiaların olduğu uçuşlar için 29 ile 30 Aralık tarihleri araştırılıyor. Lübnan Emniyet Genel Müdürlüğü ise gelişmelerin Ghosn’un yasal yollardan ülkeye girdiğini açıklamıştı. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili gözaltıların artabileceği de yine dikkat çeken detaylar arasında. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.