reklamı kapat

POPÜLER

Ev alarmları akıllandı; Yale Sync Smart Home Alarm Seti incelemesi

YALE SYNC SMART HOME ALARM SETİ  KURULUM

Akıllı alarm sisteminin kutu içeriğinden toplam 6 parça çıkıyor. Kutu içeriğinden bir adet Smart Hub, iki adet PIR hareket dedektörü, bir adet kapı/pencere kontağı, bir adet duvar tipi kumanda ve bir adet dış siren çıkıyor. Pek tabii kullanıcılar ekstra aksesuarlarla alarm sistemlerine eklemeler yapabiliyor. Kurulum için düzgün bir kurulumun yapılması gerekiyor. Bunun için Yale’den destek alabileceğiniz gibi kendiniz de alarm sistemini kurabilirsiniz. Bunun için bir matkapa ihtiyacınız var. Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız sireni dış kapınızın hemen üstüne monte edebilirsiniz.

Kutu içeriğinden kurulum için gerekli tüm vidalar ve dübeller çıkıyor.  Ayrıca kullanım kılavuzu üzerinden veya YouTube’da yer alan videolar üzerinden de kurulum aşamasını takip edebilirsiniz. Hareket sensörlerini duvara ve diğer kontakları da evinizin kapılarına/pencelerine  monte ettikten sonra Yale Home uygulamasında kayıt yapılması gerekiyor. Kayıt işleminin ardından sensörlerle hub arasındaki bağlantının iyi olup olmadığını ölçmek için sinyal testinden de faydalanabilirsiniz. Eğer sinyalle ilgili bir sorun yoksa sistemin doğru bir şekilde kurulduğunu söyleyebiliriz.

Sync Hub’ın içinde pil de yer aldığı için herhangi bir elektrik kesintisi olması durumunda sistem çalışmaya devam edebiliyor. Ancak internet kesintisi olması durumunda SIM kart desteği olmadığı için sistemde sorun yaşanabileceğini belirtelim. 200 metre kablosuz erişim mesafesi sayesinde evin güvenliği rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Coğrafi konum özelliğine de destek veren sistem evden çıkarken uygulama üzerinden hatırlatma da bulunabiliyor.