reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Excel

Excel Android uygulamasında yazılı tabloları elle girme derdi kalkıyor [Video]

Yapay zekanın hemen her uygulama ve alanda kendini gösterdiği günümüzde, Microsoft da Android için geliştirdiği Excel uygulamasına hayatı hiç olmadığı kadar kolaylaştıran bir özellik ekliyor.

Advertisement

Yoğun bir şekilde Microsoft Excel kullanmanızı gerektirecek bir iş veya uğraş içindeyseniz, gün içinde akıllı telefonunuzdan da uygulamaya sık sık girip düzenleme yapmanız gerekiyor. Ancak Excel’i telefonda kullanmak, bilgisayarda kullanmak kadar kolay olmayabiliyor. Microsoft ise bunu değiştirmeyi amaçlayan önemli bir güncellemenin müjdesini verdi. Artık yazılı bir metinde yer alan bir tabloyu Excel üzerine geçirmeniz gerektiğinde bunu elle yapmak zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken tablonun fotoğrafını çekmek. Gerisini uygulama hallediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çektikten sonra karşılaştırmalı düzenleme

Microsoft’un geçtiğimiz günlerde paylaştığı bu özellik Insert Data from Picture (Fotoğrafla veri girişi) olarak adlandırılıyor. Bu özellikte yazılı bir makalede yer alan tabloyu Excel uygulaması açıkken fotoğraflamanız gerekiyor. Sadece tabloyu alacak şekilde fotoğrafı kırpıp onayladıktan sonra uygulama verileri otomatik olarak işliyor. Ancak bir hata olması durumunda tabloyu kontrol edebilmeniz için görseli ekranda tutarak veri değerlerinden emin olmanızı da sağlıyor. Tüm verilerin doğru olması durumunda, onayladığınızda çektiğiniz fotoğraf siliniyor. Özelliğin henüz uygulamaya gelmediği, ancak önümüzdeki günlerde uygulamadaki yerini alacağı kaydedilmiş. Resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.