reklamı kapat

POPÜLER

Facebook anne ve babaları bilinçlendirmek için harekete geçti [Video]

İnternet hayatımızı kolaylaştırsa da tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Özellikle çocukların aktif internet kullanımı sırasında oluşabilecek tehlikeleri minimuma indirmek için Facebook kendi özelinde bir ebeveyn portalı oluşturdu.

Çocukların problemlerini anlayabilmek için onların dilinden konuşabilmek gerekiyor. Bu durumda anne-babaların da en azından minimum teknoloji bilgisine sahip olması şart. Taciz, zorbalık gibi tehlikelere en açık platformlardan biri de Facebook. Bireysel olarak paylaştığımız bilgilerin herkes tarafından ulaşılabilir olmasının yanı sıra, tanımadığımız insanların da bize ulaşmasını kolaylaştıran bu platformda çocukları korumak için anne-babaların Facebook’a hakim olması gerekiyor.

Bunun için yeni bir sayfa oluşturan Facebook, anne-babaların platform üstünde neler yapabileceğini anlatırken aynı zamanda çeşitli sıkıntılar yaşayan çocuklarına karşı tutumları konusunda da ipuçları veriyor. Uzman desteği için de çeşitli sitelere yönlendirmeler yapan sayfa daha çok “zorbalığa” karşı bilinçlendirme çabasında. Ancak Facebook’ta yaşanabilecek olası taciz vakalarını da unutmamak gerek. Bu sebeple çocukların fazlasıyla zaman geçirdiği bu platformu tanımak oldukça önemli. Türkçe dil desteği de bulunan sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO