reklamı kapat

POPÜLER

Facebook sayfaları, aktif olmayan kullanıcı beğenilerini kaybedecek

Sosyal ağlarda yer alan beğeni savaşları hızını kesmeden devam ederken Instagram‘dan sonra Facebook da aktif olmayan hesapları elden geçirmeye karar verdi. Ancak Facebook’ta sayfa beğenilerine yansıyacak olan bu temizleme, Instagram’daki kadar katı olmayacak.

Facebook’un geçtiğimiz gün yayınladığı blog yazısında duyurduğu aktif olmayan hesapların beğenilerini temizleme işlemi, özellikle iş alanında Facebook sayfasına sahip olan kullanıcıları etkileyecek. Vefat ettiği onaylanmış veya gönüllü olarak Facebook hesabını dondurmuş olan kullanıcılar, Facebook sayfa beğeni sayısından otomatik olarak çıkarılıcak. Bu sayede şirketlerin hitap ettikleri kitleyle ilgili daha sağlıklı veriler elde etmesi amaçlanıyor.

İlerleyen günlerde sayfa sahiplerinin “bir miktar” kullanıcı kaybı yaşayacağını belirten Facebook, beğeni sayısındaki düşüşün sayfa sahiplerinin yararına olduğunun altını çiziyor. Ayrıca aktif olmayan hesabın yeniden aktifleştirilmesi durumunda sayfa beğeni sayısına tekrar ekleneceği de belirtiliyor.