reklamı kapat

POPÜLER

Fareler sokaklarda park etmiş Tesla araçları yemeye başladı

Amerika menşeili elektrikli otomobil üreticisi Tesla, şu günlerde oldukça ilginç bir sorunla karşı karşıya. Sorunun adresi ise fareler!

Amerika’da yer alan Tesla kullanıcıları şu günlerde büyük ihtimaller eşi görülmemiş bir problem yaşıyor. Gelen son haberlere göre sokaklarda park etmiş Tesla marka otomobillere fareler saldırıyor. Öncelikle bir elin parmaklarını geçmeyen bu ilginç haberden mağdur sürücülerin sayısı git gide artıyor.

Park halindeki araçların tamponlarına, yalıtım malzemelerine ve kablolarına saldıran farelerin tam olarak neden böyle bir tutum izledikleri bilinmiyor. Ancak Tesla’da çalışan bir servis yetkilisi “Tesla’nın da arasında bulunduğu pek çok üretici artık kablo yalıtım malzemeleri olarak çok daha ucuz ve çevreci olan soya ve soya yağını kullanıyor. Bu tip yalıtımlar fareleri çekiyor olabilir” ifadelerine yer vermiş. Konu ile ilgili Tesla cephesinden bir açıklama gelmezken, araçları farelerden hasar gören kullanıcıların videoları Youtube’da izlenme rekorları kırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın satışa çıkan son aracı Tesla Model S Plaid olmuştu

Model S Plaid, 627 km menzile sahip ve 0’dan 100 km/s hıza 1,99 saniyede çıkabiliyor. Araç için açıklanan 160 km/s hızlanma değeri ise 4 saniye seviyesinde yer alıyor. Bu değerler dört kişilik bir sedan otomobil için akıl almaz seviyede yer alıyor.

Model S Plaid, ilk başta 321 km/s hıza çıkabilecek şeklinde lanse edilmişti. Bu konuda geçtiğimiz hafta bir geri adım geldi. Aktarıldığı kadarıyla araç ilk aşamada bu hıza çıkmayacak.

Tesla, bu hız için özel lastik ve jantlara ihtiyaç olduğunu, bunların da şimdilik hazır olmadığını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla bunlar sonbahar döneminde gelecek. Ancak bu jant ve lastik ile 321 km/s hız mümkün olacak.

İlgili Video