reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari motoruyla sınırları zorlayan Ford Mustang projesi

Ferrari F430’un akıllarımızda yer edinen makinesinin Ford Mustang gibi ayrı bir ikona entegre edilmesi kağıt üzerinde bile fazlasıyla heyecan verici.

Beygirlerin havada uçuştuğu SEMA‘da otomobillerin fabrikana çıktıktan sonra ne denli değişebileceğine şahit olmaya devam ediyoruz. Yine Mustang, Camaro ve Charger ekseninde ön plana çıkan modifikasyon projeleri kendilerine 1.000 beygir gibi “standart” bir güç değerini belirlemiş durumda. Organizasyonun bu uzayımsı seviyesini temsil edenlerin başında da şu anda karşımızda duran Ford Mustang projesi geliyor. Genellikle gördüğümüz yeni jenerasyon Ford motorlu geliştirmelerin aksine bambaşka boyuta taşıyan geliştiriciler, bu kez Ferrari rozetini işin içerisine sokmayı tercih ediyor. İtalyan markanın ikon modelleri arasında yer alan F430’un 4,3 litrelik sekiz silindirli makinesinin Mustang’e entegrasyonuyla başlayan geliştirme süreci farklı kombinasyonlarla destekleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sırada performans testi var

Geliştirmenin öne çıkan detaylarına baktığımızda F430 motorunun sadece bir başlangıç olduğunu sizler de göreceksiniz. Nelson Racing imzalı twin-turbo beslemeyi makineye dahil eden Corruptt ekibi, Ferrari California modelinden de emme manifoldunu ödünç almayı tercih etmiş. Vegas’ta düzenlenen organizasyonun ardından performans testleri için yeni bir çalışmaya girişecek olan geliştiricilerin beklentileriyse en az 700 beygirlik bir rakam elde etmek. Bunun dışında aracın tasarımsal yönlerine bakıldığında, süspansiyonlar, fren sistem, jantlar, 3D ışıklandırma grupları ve tamamen değişen kokpitin tek bir amaca hizmet ettiğini de görebiliyoruz. Siz de projeyle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.