reklamı kapat

POPÜLER

Fiat 500 3+1

Fiat 500 3+1; kompakt aileye elektrik gücüyle yeni boyut geldi

Ailede bir ilk olarak satışa çıkacak Fiat 500 3+1, “Suicide Door” olarak bildiğimiz kapı yapısını kullanıcıların karşısına çıkarıyor.

Geride bıraktığımız yaz döneminde karşımıza çıkmaya başlayan yeni Fiat 500 ailesi, elde ettiği yeni tasarım dinamikleriyle çok daha premium bir görünüm kazandı. Bu havayı kokpitinde yapılan güncelleştirmelerle de destekleyen ürün gamı, hatcback, cabrio ve tamamen elektrikli versiyonla geniş bir kitleye hitap ediyor. Kısa süre öne tanıtımı gerçekleştirilen Fiat 500 3+1 ise, elektrikli versiyon ile “Suicide Door” olarak bildiğimiz kapı yapısını bir araya getiriyor. Bu sayede kullanım kolaylığı konusunda ciddi bir avantajı da getirecek olan model şimdiden ekstra ilgi çekmeye başladı. Markanın resmi kaynakları tarafından açıklanan verilere göre, bu kapı yapısının hatcback dinamiklerine göre 30 kilogramlık ek bir ağırlık getirdiği de dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat 500 3+1 teknik özellikleri

La Prima Opening Edition donanım paketiyle satışa sunulan 3+1 versiyon, bu vesileyle oldukça zengin özellikleri standart olarak barındırıyor. Dışarısında bolca krom detaylar dikkat çeken modelin kokpit bölümünde ise döşemeler, otomatik klima, 7 inçlik sürücü ekranı, 10,25 inçlik multimedya ekran öne çıkıyor. Tamamen elektrikli altyapı üzerine kurulan versiyonun giriş seviyesinde 95 PS güce sahip olduğunu, bu sayede 0’dan 100’e hızlanmasını 9,5 saniyede tamamladığını görüyoruz. Fiat, erişilebilecek maksimum sürati ise 135 km/s olarak açıklıyor. Menzil bölümünde ise bu paket 180 kilometre yol kat edebiliyor. En üst pakette ise 116 beygir güç 220 Nm tork ve 320 kilometrelik menzil kombinasyonu karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili iddiasını taşıyan Dacia Spring Electric