reklamı kapat

POPÜLER

Fiat Chrysler ortaklığının ilk meyvesi Fiat Freemont

Fiat grubunun Chrysler ile yaptığı ortaklık sonucunda İtalyan firmanın Amerikan pazarında pozisyonu güçleniyor. Ancak bu ortaklığın getirilerini yanlızca Amerikan pazarında kazanılan başarılarla sınırlandırmak doğru olmaz. İki firmanın ortak Ar-Ge çalışmasının ürünü olan ilk araç Fiat Freemont bu ortaklığın teknolojilerin paylaşımı noktasında da iki firmaya da önemli katkılar sunacağının sinyallerini veriyor. Dodge Journey modeli temel alınarak geliştirilen MPV-SUV melezi Freemont, ilk bakışta bu melez tasarımıyla dikkat çekiyor. 5 metreye yakın uzunluğu, üçlü koltuk sırası ve 7 kişiye varan oturma kapasitesiyle oldukça kullanışlı bir iç mekan sunan Fiat Freemont MPV’nin kullanışlı yapısını SUV performansıyla aynı gövdede sunuyor.


Fiat tarafından geliştirilen 2.0 litrelik 140 ve 170 beygir güç sunan turbo dizel motorların yanında Chrysler’in 3.6 litrelik V6 benzinli motoru da motor seçenekleri arasında yer alıyor. Önden çekişli ve 4×4 versiyonları bulunacak olan Freemont Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil meraklılarının beğenisine sunulacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Fiat Chrysler ortaklığının ilk meyvesi Fiat Freemont” için bir cevap

  1. hamdi iyi dedi ki:

    18 yıldır hiçdeyiştir medigim kartal slx arabam var çook memnu num taki freemond u görene kadar. firemondun fiatı nekadar olacak çook merak ediyoruzbide buarada 18 yıllık bi müşteriniz olarak bizlere özel indiriminiz olacamı merak ediyoruz farkındayım biraz abartık ama yınede 18 yıl insan biraz düşünür sanırım hak sızmıyım neder siniz:)))