reklamı kapat

POPÜLER

Filmlerdeki otomobil kovalamacaları böyle çekiliyor [Video]

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez sahnelerinden biri olan kovalamacaları izlerken hepimizin aklından bu sahnelerin nasıl çekildiği sorusu geçmiştir. Bu yıl içerisinde vizyona girecek olan B-Roll filminin yayınlanan kamera arkası görüntüleri, kovalamaca sahnelerinin nasıl çekildiği sorusuna yanıt veriyor.

Bahsi geçen görüntülerde aslında bu sahnelerin ne kadar zorlu bir şekilde çekildiğini anlıyoruz. Çekimi yapılan otomobilin hemen arkasında kamera ekibine ait otomobil yer alıyor. Öndeki otomobil hareket ettikçe ve diğer araçların arasından sıyrıldıkça kameranın konumu da duruma göre değiştiriliyor. Filmde otomobilin çok hızlı gittiği ve aksiyonun tavan yaptığı hissiyatını yaratmak için kamera sürekli olarak konum değiştiriyor. Tahmin edebileceğiniz üzere çekimlerde çok yüksek hızlara ulaşmayan otomobillerin film içerisinde bu şekilde görünmesi de aslında çekimlerin başarısından kaynaklanıyor.

Haberin görselindeki videoyu başlattığınızda direkt olarak otomobil kovalamacasıyla ilgili bölüme göz atabilirsiniz. Eğer filmin diğer sahnelerinin de nasıl çekildiğini merak ederseniz videoyu en başından izlemenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Filmlerdeki otomobil kovalamacaları böyle çekiliyor [Video]” için bir cevap

  1. akincansenol dedi ki:

    This video is not avaible.