reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K30 Xiaomi

Firma için bir ilke imza atacak Redmi K30’dan yeni detaylar

İlk geliştirme duyurusu geçtiğimiz aylarda yapılan merak uyandıran model Redmi K30 hakkında çıkışa ve işlemcisine yönelik yeni bilgiler var.

Redmi’nin ilk 5G destekli telefonu olacak Redmi K30, merakla bekleniyor. Peki bu meraklı bekleyiş ne zaman sona erecek? Son gelen bilgilere göre model 2019’da karşımıza çıkmayacak. Xiaomi’nin orta üst seviyeye odaklanan telefonu 2020’nin başında lanse edeceği aktarılıyor. Yine de çok fazla beklemeyeceğimiz akıllı telefon, söylendiği kadarıyla gücünü Mediatek’in 5G modem entegre yeni işlemcisinden alıyor. Daha önce Snapdragon 7250 ile geleceği iddia edilen telefon, burada Qualcomm yerine Mediatek’e emanet gibi görünüyor. Resmi ön duyuruda gösterildiği kadarıyla telefon ekrana entegre edilen iki adet ön kameraya sahip. Bunlar haricinde başka hiçbir konuda bilginin olmadığı Redmi K30, bünyesinde çok yüksek ihtimalle LCD bir ekran taşıyor. Ancak burada AMOLED ihtimali de her zaman yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K30 fiyat performans modeli olacak

Çünkü Redmi’nin genel politikası bunu gerektiriyor. 5G’li versiyonuyla dahi 500 doları geçmesi beklenmeyen akıllı telefonun, pazara yalnız çıkmama ihtimali de bulunuyor. Yani 2020’nin başında bir K30 Pro‘nun da lanse edilebileceği tahmin ediliyor. Redmi K30’un global pazara nasıl çıkarılacağı ise merak konusu. Firmanın burada Mi 10T gibi bir isim tercih edebileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın burada yeni çıkan modellerinden