reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Galaxy S10 da böyle görünebilir; işte Samsung’un yeni modellerinde kullanabileceği tasarım dili

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni Galaxy modelleri üzerinde hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Bir taraftan katlanabilir Galaxy X‘i geliştiren firma, gelecek tasarım bilini bulmuş gibi görünüyor. İşte Galaxy S10‘da da yer alabilecek yeni tasarım;

Akıllı telefonlardan çerçeveler kalkıyor. Çoğu kullanıcı artık “eski göründüğü” gerekçesiyle geniş çerçeveleri olan bir telefona sıcak bakmıyor. İşte bunun farkında olan Samsung, gelecek için beğenilecek bir tasarım dili üzerinde çalışıyor. Kısa süre önce aldığı yeni bir patent ortaya çıkan firma, geleceğe bu şekilde adım atacak gibi duruyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere patenti alınan tasarımda neredeyse hiç çerçeve yer almıyor. Çentik kullanmak istemediği için sadece üst çerçeveyi çok az kalın tutan firma, burada özellikle ikinci ekran kullanımıyla farklılaşıyor. Telefonun arkasına konumlandırılan bu ekran, sektörde bir ilk olmamasına rağmen ilginç görünüyor. Gövdenin neredeyse yarısını kaplayan ikinci ekran, ilginç kullanım yapıları sunabilir deniyor. OLED olduğu tahmin edilen bu bölüm, birçok işlem için gayet yeterli görünüyor.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung bu tasarım diline 2019’da geçebilir

Hatırlarsınız dün Galaxy S10’un bünyesinde hiç çerçeve yer almayan bir “prototip” versiyonu ortaya çıkmıştı. Ona oranla daha gerçekçi duran bu patent tasarımı, gerçekten ilgi çekici duruyor. Direkt olarak bu tasarımla gelebileceği konuşulan Galaxy S10, her açıdan şirketin en iyi modeli olacak gibi duruyor. Telefonda ekrana entegre parmak izi sensörünün de yer alması bekleniyor.

İlgili Video

Formula 1’e özel Galaxy S9