reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1 Game Boy

Game Boy kamerasıyla çekilen Formula 1 yarışı [Galeri]

15 Mayıs 2018

Profesyonel fotoğrafçı ve Formula 1 tutkunu Tim Binnion, katıldığı son Formula 1 etkinliğinde hayli ilginç bir çekime imza atmış. Yarışı çektiği profesyonel kamerasının yanı sıra Binnion aynı zamanda 1998 tarihli 0,016 megapiksellik Game Boy kamerasını kullanmış.

Formula 1 yarışını izlemeye ve görüntülemeye giden Tim Binnion, kendi kamerasının yanında bir de Game Boy’un 0,016 megapiksellik kamerasını kullanmaya karar vermiş. “Bildiğim kadarıyla kimse Game Boy Camera ile motor sporlarına ilişkin bir çekim yapmadı.” diyen Binnion, F1 yarışını daha önce 1913 tarihli Graflex kamera ile görüntüleyen Joshua Paul’dan esinlenmiş. Bir diğer ilham kaynağı ise Game Boy Camera ile Ay fotoğrafları çeken Alexander Pietrow olmuş. Binnion’ın elde ettiği sonuç ise hayranlık uyandırıcı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tak çıkar lensler

Bulunduğu noktadan istediği kareleri yakalayabilmek için bir lense ihtiyacı olacağını düşünen Binnion önce Nikon DSLR’ın zoom lensinden faydalanmak istemiş. Ancak daha sonra aklına çok daha pratik bir çözüm gelmiş. Akıllı telefon kameraları için kullanılan tak çıkar lensleri tercih eden Binnion bu tercihi sonucu etkileyici kareler yakalamayı başarmış. Cihaz sadece 30 fotoğraf kaydedebildiği için daha fazlasını kaydetmek adına ayrı bir parça da almayı ihmal etmeyen Binnion, yarışta ise çekimi tamamlamış. Ortaya çıkan kareler adeta bir oyunu andırıyor diyebiliriz. Binnion’ın macerasının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

YORUMLAR