reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 6. sezona ait en net görüntüler [Video]

Her sezon Game of Thrones‘un yapımına dair videolar görmeye alıştık. Şimdiye kadar yayınlanmış olan tüm fragmanlar içinde yeni sezona ait en net sahneleri barındıran altıncı sezon kamera arkası görüntüleri aynı zamanda set çalışanlarının yaşadığı zorlukları da gösteriyor.

Videonun odak noktası her ne kadar yeni sezona ait görüntüler olmasa da ister istemez gözlerimiz her sahnede bir ipucu aradı. Asker birliklerinin toplandığını gördüğümüz videoda iki küçük çocuğun tahta kılıçlarla talim yapışı da net bir şekilde seçiliyor. Sahne ile ilgili derin teorilere giremiyoruz zira arka plandaki Stark flaması olası bir flashback’in habercisi gibi duruyor. Daario ve Jorah’ın birlik olup Daenerys‘in peşine düştüğü ve Harpy’nin Oğulları’nın terör estirdiği videoda Daenerys’in geçen sezonun sonunda Dothraki‘ler arasında kaldığı sahne görülüyor. Dothraki’lerin yer aldığı bir iki sahne daha mevcut. Bu sezon Dothraki’ler ile pek bir içli dışlı olacağız gibi. Siyah ve Beyaz’ın Evi’nden görüntülerin bulunduğu videoda, Melisandre ve Davos‘un bir araya geldiği sahne de oldukça dikkat çekici.

Tabii videonun ana konusu bu değil. Kameramanların deneyimlerini paylaştığı videoda, koşullar ne kadar zorlayıcı olursa olsun özverili şekilde çalıştıkları resmediliyor. Diziyi ilk elden izleyen kameramanların yoğun çalışma ortamındaki deneyimlerini ve videonun içinde gizlenmiş yeni sezon sahnelerini haberin üstünden izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER