reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm

Game of Thrones 8. sezon savaş stratejisindeki kritik sorun

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm, Ak Gezenler ile yapılacak olan savaşta belirli bir stratejiyi inatla tekrar etti. Bu da 3. bölümde bizi tatsız şeylerin beklediğinin habercisi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Game of Thrones‘un final sezonu küçük ipuçlarıyla ilerlemeye devam ediyor. Karakterlerin üstünde durduğu noktalardan gelecek olayları tahmin etmek de her bölümle kolaylaşıyor. Theon’un Bran’ı korumakla görevlendirileceğine kadar tahmin ettiğimiz ilk bölüm sonrası ikinci bölüm ise ileriye dönük ipucu veren bu tavrını farklı bir noktaya çekti. İkinci bölümde ısrarla bazı karakterlerin Stark mezarlığında saklanacağı tekrar edildi. Savaşmak isteyen küçük çocuktan Sam’in orada yer almak isteyip istemeyeceğine kadar Stark mezarlığı güvenli alan olarak işlendi de işlendi. Bran’ı dahi ilk etapta oraya almayı düşünen kahramanlarımız sonra karakterin isteğiyle onu yem olarak kullanmaya karar verdi. Peki geçmişte gerçekten de bazı karakterlerin kurtuluşunu sağlayan Stark mezarlığı Ak Gezenler’e karşı saklanmak için ideal nokta mı? Hayranlar pek öyle düşünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ölüleri uyandıranlara karşı mezarlıkta saklanmak

Ak Gezenler tarafında bildiğiniz gibi güce bağlı olarak sıralı bir düzen var. En tepede Night King yer alırken, ölülerin dönüşümüyle Ak Gezenler oluşuyor. Ancak bir de Wight‘lar var. Bu yaratıklar Ak Gezenler tarafından çağırılabiliyor. Basit bir şekilde bunlar aslında ölülerin yeniden uyandırılmış hali. Ak Gezenler tarafından kontrol edilebilen zombi sürüsü gibi düşünülebilir. Geçmişte Bran, Üç Gözlü Kuzgun ile tanışmadan hemen önce ona saldırmış ve Jojen Reed’i öldürmeyi başarmışlardı. Cesedin durumuna göre güç konusunda değişkenlik gösteren Wight’ların Ak Gezenler’den farklı olarak ateşle durdurulabildiğini de hatırlatalım. Şimdi bu bilgiler ışığında Stark mezarlığına sığınmak kulağa nasıl geliyor dersiniz?

Dizinin ikinci bölümde “güvenli bölge” olarak ısrarcı bir tutumla altının çizmesi, üçüncü bölümde Stark’ların lahitlerinden uyanabileceğini işaret ediyor. Her ne kadar Robb ve Catelyn Stark orada olmasa da Lyanna Stark’ın bedeni örneğin lahitte yer alıyor. Rickon Stark bedeni ve Ned Stark’ın kafasız vücudu da yine lahitte olan aile üyeleri arasında. Bu durumda Stark mezarlığında ciddi sorunlar yaşanabilir ve beklenmedik ölümler gerçekleşebilir gibi görünüyor. Kim bilir belki Tyrion Lannister mezarlıkta saklananları zekası ile kurtarmayı başarır…

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm fragmanı