reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones altıncı sezondan ipuçları taşıyan fotoğraflar yayınlandı

Jon Snow öldü mü, kaldı mı yoksa yattığı yerden ayaklandı mı bilemiyoruz. Ancak yeni sezonun posterleri Jon Snow’un gölgesinde kalan karakterleri hatırlatıyor.

George R.R. Martin altıncı kitabın ilerleyişinde iki teslim tarihini de kaçırınca yolumuza diziyle devam edeceğimiz ortaya çıkmıştı. Ancak bu yeni sezonun tamamen bilinmezliklerle dolu olduğu anlamına gelmiyor. Herkesin ilgisi her ne kadar Jon Snow üzerinde toplanmış olsa da yeni sezonda kitaplarda okuyup göremediğimiz kısımları hala merakla bekliyoruz. Yayınlanan yeni görseller ise yeni sezonda Greyjoy‘ları daha sık göreceğimiz üzerine teorilerimizi güçlendirir nitelikte.

Görseller ve yazının devamının potansiyel spoiler taşıdığını belirterek kısa bir değerlendirme yapalım.

Eğitimine son hızla devam eden Arya, intikamla yanıp tutuşan aslını bir türlü geride bırakamadığı için cezalandırılmış ve kör olmuştu. Körlük durumunun yeni sezonda Arya’ya neler öğreteceğini yakından göreceğiz gibi görünüyor. Sansa’nın Theon’la kaçışının devam ettiği görsellerde Margaery‘nin hala hücrede tutulduğu Melisandre’nin Duvar semalarında atıyla gezindiği ve Jamie‘nin eve cenazeyle geldiği görülüyor. Kitaptan hemen hemen tamamen kopmuş bu kısımların işleyişi bizim için de bir merak konusu. Greyjoy’ların dönüşünü müjdeleyen görseller, Demir Adam’ların muhtemel yükselişinin de işareti. Fotoğraflar arasında Bran’ın ayakta üç gözlü karga ile durduğu kare de oldukça dikkat çekici. Bran’ın yürüyemediğini göz önüne alırsak bu sahne muhtemelen Bran’ın ruhsal eğitiminin bir parçası. Tehlikeli bir durumda kalan Daenerys Targaryen’in Khal Drago öldükten sonra diğer Khaleesi’lere katılması gerektiği için şu an Dothraki kanunlarına göre firarda olduğunu da düşünürsek sezona Dothraki’lerle başı belada bir şekilde başlayacağı da görünüyor.

İzleyebilmek için nisan ayına kadar bekleyeceğimiz Game of Thrones’un yeni sezonundan karelere haberin üstündeki galeriden ulaşabilirsiniz.