reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Drogon

Game of Thrones: Drogon neden Daenerys Targaryen’in intikamını almadı?

Game of Thrones finalinde herkes Drogon ‘un Jon Snow’u öldürerek Daenerys Targaryen’in intikamını almasını bekliyordu. Peki beklenen intikam neden alınmadı?

Öncelikle hemen finalda yaşananları özet geçelim. Westeros’un geleceğinin yanlış kişiye emanet edildiği anlaşılınca Jon Snow, Daenerys Targaryen’i öldürüp katliamlara son vermiş oldu. Hemen ardından Drogon taht odasında yaşananları gördü ve öfkeyle Demir Taht’ı ortadan kaldırdı. Herkes bu sahnede Jon Snow’un Drogon’un gazabına uğrayacağını düşünüyordu fakat öyle olmadı. Kimileri bunun sebebi olarak şunu gösteriyordu: Belki de Drogon bir Targaryen’i öldüremeyeceğini biliyordu. Fakat geçmişe baktığımızda ejderhaların Targaryenleri öldürebildiğini biliyoruz. Sebebin bu olmadığı çok açık. O halde gerçek sebep ne olabilir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drogon kimden intikam alması gerektiğini bilmiyordu

Game of Thrones hayranları uzun tartışmaların ardından ufak bir detayı fark etti. Jon Snow’un Daenerys Targaryen’i öldürdüğü sırada Drogon uyuyordu. Bu sebeple yaşananları görmedi. Annesini öldürenin Jon Snow olduğunu da bilmiyordu. Bu sebeple kimden intikam alacağına dair bir fikri de yoktu. Jon Snow onun bu anı kaçırması sayesinde hayatta kaldı. Aksi halde Drogon önce Jon’u öldürüp, ardından Westeros’un geri kalanını da alevler içinde bırakarak istediği yere gidebilirdi.

Açıkçası bize göre Drogon’un intikam almamasının tek bir sebebi var. O da yazarların Jon Snow’u öldürmek istememesi. Onun yaşadığı onca şeyden sonra dönüp dolaşıp aynı noktaya gelmesi isteniyordu.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı