reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hayranının yazdığı şahane final senaryosu

Final sezonuyla büyük bir hayal kırıklığa dönüşen Game of Thrones nasıl bitse memnuniyet yaratırdı? YouTube’da hazırlanan bir video bu soruya yanıt arıyor.

Sekiz sezondur yakından takip edilen Game of Thrones’un son sezonu büyük eleştirilerin merkezine oturdu. Bunun sebebi insanların sonu beğenmemesi değil, karakterlerin saçmalık seviyesindeki hareketleriydi. Hikayenin özünün kaybedildiğini, ipuçları ve kehanetlerin boşa gittiğini söyleyebiliriz. Bunca sezon takip ettiğimiz diziye dair detayların anlamsızlaşması da büyük rahatsızlık uyandırdı.

Think Story isimli YouTube kanalı ise hikayeye daha uygun bir son arıyor ve hatanın nerede yapıldığını gözler önüne seriyor. Daniel Whidden tarafından çekilen 16 dakikalık video hikaye akışını değiştirmeye sekizinci sezonun üçüncü bölümünden başlıyor. Gece Kralı’na karşı verilen mücadelenin sezonun ortasında son bulmasının büyük bir hata olduğunu dile getiriyor. Bu gizemin son bölüme kadar taşınması gerektiğine hatta Gece Kralı ile olan mücadelenin Demir Taht’ın galibini belirleyeceğine inanıyor.

Çok beğenilen Game of Thrones hayran senaryosu

Winterfell‘de Gece Kralı’na karşı verilen mücadelenin kaybedilmesi gerektiğini, çünkü dragonglass’ın büyük ihtimalle onda işe yaramayacağını düşünüyor. Ordusu tamamen ortadan kaldırılan, büyük yenilgi alan Daenerys Targeryen‘in King’s Landing’e çekilmekten başka çaresi kalmıyor. Eski gücünü kaybeden Daenerys’in sağ kalmayı başaran halkını kurtarmak için Cersei Lannister‘ın yardımına muhtaç kalacağı, Cersei’nin onları King’s Landing‘e almayı tek koşulda kabul edeceğini düşünüyor. Bunun için Daenerys’in Cersei önünde diz çökmesi ve kraliçeliğini kabul etmesi gerekiyor. Daenerys de bunu kendi halkının iyiliği için yapmak zorunda kalıyor. Tüm bunlar yaşanırken Gece Kralı ve ordusu başkente yaklaşıyor. İki koldan gelen ordu soğukla birlikte denizi donduruyor ve deniz kuvvetlerini işlevsiz hale getiriyor. Bran Stark güçlerini kullanarak Gece Kralı’nı öldürmenin yolunun onu yaratan, tüm büyünün kaynağı olan ağacı yok etmek olduğunu çözüyor. Ağaç Daenerys tarafından ejderha ateşiyle yok ediliyor. Fakat dünyadaki tüm büyü de böylece ortadan kalkıyor. Bu durum büyüyle hayata döndürülen Jon Snow‘un da ölmesine neden oluyor. Mücadeleyi kazanan Cersei Lannister, Daenerys’e bağlılık yemini eden herkesi öldürme kararı alıyor. Bunu öğrenen Jaime Lannister yaşanacaklara engel olmak için Cersei’i öldürmek zorunda kalacak. Kral veya kraliçesiz şekilde hayatta kalan halk Tyrion Lannister‘ın ardından Daenerys Targaryen’in önünde diz çökecek. Jon Snow ölmesine rağmen Daenerys’in onun çocuğuna hamile olduğu ortaya çıkacak. Gelecekteki varis Stark ve Targaryenleri bir araya getirmiş olacak. Son olarak Sansa Stark, Winterfell’e dönüp orayı yeniden inşa etmeye koyulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu senaryodaki pek çok detay belli hayran gruplarını memnun etmeyebilir. Fakat hayran senaryosu olmasına rağmen karşımızda final sezonundan daha başarılı, daha şaşırtıcı ve önceki ipuçlarına daha bağlı bir hikaye yer alıyor. Olur da senaryoyu tüm detaylarıyla dinlemek isterseniz videoya haberimizin girişinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı