reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’ta Jon Snow ve Drogon’un tanışma sahnesi nasıl çekildi? [Video]

Game of Thrones‘un yedinci sezonu bitmiş olabilir fakat bu diziye dair ilgi uyandıran içeriklerin de son bulduğu anlamına gelmiyor. Yedinci sezonun kamera arkası görüntüleri YouTube üzerinden özel bir seri halinde izleyicilerle buluşturuluyor. Paylaşılan son video ise yedinci sezonun yedinci bölümünü ele alıyor. Jon Snow ile Drogon‘un tanışma sahnesinin nasıl çekildiğini gözler önüne seriyor.

Bildiğiniz gibi The Game Revealed isimli YouTube serisi Game of Thrones hayranlarının kamera arkasında yaşananlara şahit olmasını sağlıyor. Bu serinin son bölümünde ise fazlasıyla ilgi uyandıran bir sahnenin çekimlerine göz atıyoruz. Hatırlayacağınız üzere Eastwatch isimli bölümde Daenerys Targaryen, Drogon ile birlikte geri dönüyor. Dragonstone’a inişi sırasında onları Jon Snow karşılıyor. Fazlasıyla korkmasına rağmen geriye çekilmeyi reddediyor. Böylece Jon ve Drogon arasında ufak bir an yaşanıyor. Bu sahnenin çekimleri CGI teknolojisi yardımıyla gerçekleştiriliyor. Gerçek mekanda konumlanan Kit Harington mavi bir kuklaya bakarak oyunculuğunu konuşturuyor. Ardından Game of Thrones ekibi görsel efektler yardımıyla Drogon’a hayat veriyor. Kit Harington sahnede tek başına oynamasına rağmen oldukça başarılı bir performans ortaya koyuyor.

Game of Thrones’un final sezonuyla ne zaman ekranlara döneceği henüz belli değil. Doğrusunu söylemek gerekirse yeni bölümler için uzunca bir süre bekleyeceğiz gibi görünüyor. Bahsi geçen yedinci sezon kamera arkası görüntülerini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO