reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un 7. sezon başlangıç tarihi kesinleşti [Video]

Son zamanlarda yeni gelişmelerle gündeme gelmeye başlayan Game of Thrones‘un yedinci sezona ne zaman başlayacağı sonunda belli oldu.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde dizide Sör Davos karakterine hayat veren Liam Cunningham dizinin başlangıç tarihine dair bir açıklamada bulunmuştu. Irish Independent’in kendisiyle gerçekleştirdiği röportajda normalde nisan ayında ekrana döndüklerini ancak bu sene yayın tarihinin temmuz ortasına sarkacağını düşündüğünü dile getirmişti. Görünen o ki Liam Cunningham haklıymış. Yapılan resmi duyuruya göre yeni bölümler 16 Temmuz‘dan itibaren izleyici karşısına çıkmaya başlayacak.

Uzun zamandır merakla beklenen bu duyuru hazırlanan özel bir video ile duyuruldu. Heyecan uyandıran bu tanıtımda gelecek bölümlerden alınmış görüntülere yer verilmedi. Aksine birbirleriyle mücadele halinde olduğunuz bildiğimiz farklı hanelerin sembollerini ve geçtiğimiz sezonda onlar tarafından sarf edilen önemli cümleleri duyuyoruz. Böylece geçmişte yaşanan tüm olayların sonunda bir yere bağlanacağı, büyük gelişmelerin yaşanacağı mesajı veriliyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz sezon finalinde Daenerys Targaryen sonunda Westeros’a ulaşmak için gerekli gücü toplamayı başardı. Ejderhaları ve devasa ordusuyla büyük bir savaş için yola koyuldu. Öte yandan Jon Snow, Winterfell’i geri almayı başardı. Cersei Lannister ise oğlunun ölümünden sonra tacı devraldı. Şimdi bu üç hane arasında ciddi bir mücadele yaşanacak gibi görünüyor. Tabii sevdiğimiz karakterlere ne olacağını görebilmek için 16 Temmuz‘a kadar beklemek gerekiyor.

YORUMLAR