reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un finali ilk sezonda gizli olabilir! [Teori]

Yedinci sezonuyla ekrana gelen Game of Thrones büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Herkes bu sevilen dizide olayların nasıl son bulacağını merak ediyor. Ortaya atılan son teoriye göre dizinin finali aslında birinci sezonda gizli!

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un ilk sezonunda tahtta Robert Baratheon oturuyordu. Targaryenleri devirerek başa geçen Kral Robert’ın en büyük korkusu yine Targaryenlerdi. Viserys Targaryen‘in kardeşini Dothraki lideri Khal Drogo ile evlendirdiğini duyduğunda Westeros’a gelecek tehlikeyi az çok tahmin etmişti. Reddit kullanıcıları tarafından yeniden gün yüzüne çıkartılan bu sahnenin Game of Thrones’un finalini özetlediği düşünülüyor. Cersei Lannister ile konuşan Robert Baratheon, Westeros’u Dothrakilerin işgal edeceğini ve hiçbir liderin uzun süre direnemeyeceğini öngörüyor. Bu sahnede sonu gelen lider ise Demir Tahtı devralan Cersei Lannister olacak gibi görünüyor. İşte o sahne:

Robert Baratheon: Eğer Targaryen kızı, at lordunu ikna etmeyi başarırsa, Dothrakiler Dar Denizi aşarsa… onları durduramayabiliriz.

Cersei Lannister: Dothrakiler denize açılmaz. Bunu çocuklar bile bilir. Yeterli disiplinleri yok. Zırhları veya kuşatma silahları da yok.

Robert Baratheon: Bu yaptığın zekice bir numara. Sen konuşuyorsun ama babanın sesini duyuyorum.

Cersei Lannister: Babam haksız mı?

Robert Baratheon: Diyelim ki Viserys Targaryen 40 bin Dothrakiyle birlikte Westeros’a geldi. Kalelerimize saklanmak zorunda kalırız. Çünkü sadece aptallar Dothrakilerle açık alanda savaşır. Onlar da bizi kalelerimizde bırakır. Kasabadan kasabaya saldırırlar. Taşların arkasına saklanmayan herkesi öldürürler. Mahsullerimizi ve hayvanlarımızı alır, kadınlarımızı ve çocuklarımızı köleleştirirler. Sende Yedi Krallık onlar için mücadele etmeyen bir kralın arkasında ne kadar durur? İnsanların Viserys Targaryen’ın gerçek hükümdar olduğuna inanması ne kadar sürer?

Cersei Lannister: Hala onlardan sayıca üstünüz.

Robert Baratheon: Bir mi, yoksa beş mi daha büyük bir sayıdır?

Cersei Lannister: Beş.

Robert Baratheon: Bir daha büyüktür. Bir ordu, gerçek bir ordu, büyük bir liderin arkasında bir araya gelen ve tek bir amacı olan bir ordu. Bizim amacımız Çılgın Kral’ın can vermesiyle birlikte öldü.

Siz ne düşünüyorsunuz? Ölümüyle kaos sürecini başlatan Robert Baratheon, Game of Thrones’un finalini en baştan söylemiş olabilir mi?