reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un finali nasıl sır gibi saklanacak?

14 Eylül 2017

Game of Thrones’un yedinci sezon finali ekrana geldiğinden beri hepimizin merak ettiği tek bir şey var: Her şey çığrından çıkmışken Game of Thrones nasıl son bulacak? HBO’ya göre izlenme rekorlarını alt üst etme potansiyeli olan bu bölümün başına gelecek en kötü şey ise finalde yaşanacakların internete sızdırılması. Bu ihtimali ortadan kaldırmak isteyen HBO bölümde yaşanacaklar internette paylaşılsa bile finalin açığa çıkmamasını garanti altına alacak bir yöntem benimseyecek.

Game of Thrones’un çekimleri söz konusu olduğunda magazin muhabirleri ve meraklı hayranlar setin kurulduğu yerin etrafından ayrılmıyor. Her fırsatta çekilen sahneler fotoğraflanıyor, video ile kayıt altına alınıyor ve internette paylaşılıyor. Dışarıda çekilen tüm sahneler bu şekilde kayıt altına alınınca gelecek bölümlerde yaşanacakları tahmin etmek çok zor olmuyor. Bu durum da Game of Thrones’a ev sahipliği yapan HBO’yu zor durumda bırakıyor. Olacakları olabildiğince gizli tutmaya çaba harcayan ekip ise izleyicilerin kafasını karıştıracak bir yöntemi uygulamaya soktu. Çekilen ekstra sahnelerle birlikte seyircilerin olacakları tahmin etmesi zorlaştırılıyor. Daha önce açıklama yapan Kit Harington dizide kullanılmayan ekstra sahne çekimleriyle 15 saat harcamak zorunda kaldığını dile getirmişti. Görünen o ki HBO bir kez daha aynı yönteme başvuracak.

HBO’nun başındaki isim olan Casey Bloys, Game of Thrones’un finali hakkında konuştu. Ekibin birden fazla final kaleme aldığını ve bu alternatiflerin tamamının çekileceğini açıkladı. Bu sayede oyuncular dahil kimse Game of Thrones’un nasıl sonlanacağından emin olamayacak. Çekimlere şahit olanlar ise büyük ihtimalle yanlış finali internet kullanıcılarıyla paylaşacak.

Ekstra sahne çekmeyi içeren bu yöntem daha önce HBO’nun işine yaradı. Ancak heyecan uyandıran bu bölüm hackerlar tarafından internete sızdırılırsa harcanan tüm emek boşa gidebilir.