reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un “White Walkers” tasarımları bir Türk’e ait

Beş sezondur kışın gelişini bekleyen Game of Thrones hayranları sonunda bekledikleri güne kavuştu. Dizide alışılagelmiş olan son bölümlere doğru artan aksiyon sahneleri bu sezonda da kendini gösterdi. Kış geldi ve White Walkers savaşa hazır. Ancak bizi heyecanlandıran bir nokta daha var; o da White Walkers görsel tasarımının bir Türk tarafından yapılmış olması.

Seriyi kitaptan takip edenler için henüz kış gelmedi ve muhtemelen uzun bir süre de gelmeyecek ama dizi öyle değil. White Walkers, yabanıllar ve Jon Snow‘un yer aldığı çarpışma sahneleriyle interneti alt üst eden Game of Thrones, White Walkers’ın tasarımıyla oldukça övgü topladı. Bu tasarımlar ise Onur Çaylı‘nın imzasını taşıyor.

#Gameofthrones#hardhome#concept#3d#cg#digital#nightwalker#artwork#vfx

onur cayli (@onurcayliart) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Geçmiş deneyimleri arasında DreamWorks Animation, Sony Pictures Imageworks gibi isimlerin de bulunduğu Onur Çaylı, Game of Thrones’un 8’inci bölümde yer alan (yukarıda görülen) White Walkers tasarımları ve modellemelerini yapmış. Geçmiş işleri arasında Avengers: Age of Ultron‘da yer alan Vision karakterinin modellemesi de bulunuyor. Onur Çaylı’nın işlerini takip etmek isterseniz Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.