reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un yeni fragmanında Westeros’un büyük savaşı başlıyor [Video]

Yedinci sezonunu büyük bir heyecanla beklediğimiz Game of Thrones yeni bir tanıtımla karşımızda. Bu görüntülere bakılırsa taraflar yerini alıyor ve Westeros‘u bekleyen büyük savaş sonunda başlıyor.

Yeni tanıtım Littlefinger’ın Sansa Stark‘a verdiği ögütle başlıyor. Ona kuzey veya güneyde değil, her zaman zihninde savaşmasını tembihliyor. Sevdiğimiz tüm karakterler Westeros topraklarında buluşurken, Jon Snow yaklaşan savaşa işaret ediyor. Hepimiz Westeros’a hakim olacak ismi merak ederken, o “asıl mücadeleye” odaklanıyor. Uzun yıllardır kimsenin gerçek olduğuna inanmadığı Ak Yürüyenlere karşı mücadele için bir araya gelmeleri gerektiğini söylüyor. Bu sırada güçlerine daha önce de şahit olduğumuz Bran Stark’ı görüyoruz. Onun hareketlerinin nasıl sonuçlar doğuracağı ise büyük merak konusu. Öte yandan Daenerys Targaryen, Westeros’a ayak basmasıyla birlikte savaşı beraberinde getiriyor. Devasa ordusu tek başına yeterken, bir de ejderhaları dehşet saçmaya başlıyor. Euron Greyjoy ise alev alan kılıcıyla kolay lokma olmadığını ortaya koyuyor. Yedinci sezonun özeti ise uzun zamandır beklenen yakınlaşmalar, ölümcül mücadeleler ve sonunda gelen kış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki dakika uzunluğundaki fragman Sansa Stark‘ın “Karlar düşmeye ve beyaz rüzgar esmeye başladığında yalnız kurt ölür ancak sürü hayatta kalır.” sözleriyle son buluyor. Bu cümlelerin anlamını kavrayabilmek için ise 16 Temmuz‘u beklemek gerekiyor.