reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes eActros

Gelecek için heyecan verici; Mercedes eActros ve GenH2 kamyonlara ödül

Yakın dönemin iki önemli modeli olma yolunda ilerleyen Mercedes eActros ve GenH2 kamyonlar, asfalt öncesi aldığı ödülle gündemde.

Mercedes’in yenilikçi ulaşım çözümlerini temsil eden iki önemli kamyon modeline ödül geldi. Uluslararası Yılın Kamyonu jürisinin verdiği karara göre, 2021 Kamyon İnovasyon Ödülü’nü Mercedes-Benz’in iki elektrikli kamyonu olan batarya elektrikli Mercedes eActros’a ve yakıt hücreli konsept araç GenH2’ye verildi. Avrupa ve Güney Afrika’nın önde gelen kamyon dergilerini temsil eden 25 ticari araç editörü ve kıdemli gazeteciden oluşan IToY jürisi, özellikle açıkça ifade edilmiş uzun vadeli bir stratejiye dayanan e-mobilite hakkındaki kapsamlı yaklaşıma dikkat çekti. Ödül, Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum ve Daimler Truck AG’nin Geliştirme, Satın Alma ve Çin Bölgesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sven Ennerst’e 30 Kasım 2020’de dijital ortamda verildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes eActros ve GenH2 seri üretim dinamikleriyle yollarda olacak

Daimler Trucks, ağır sınıf elektrikli kamyonu şehir içi dağıtım konseptiyle 2016’da ilk kez lanse eden üretici oldu. 2018’de Mercedes-Benz eActros prototipinin tanıtımı yapıldı ve aynı yıl kapsamlı müşteri testlerine başlandı. Seri üretimine 2021’de başlanması planlanan eActros 200 kilometreden fazla bir menzile sahip olacak. Grubun 1,000 kilometre ve üzerinde menzil sunan, yakıt hücreli bir konsept kamyon olan GenH2 Kamyon’u ise Eylül 2020’de karşımıza çıkarılmıştı. Müşteri testlerine 2023’te çıkarılması planlanan konseptin seri üretime önümüzdeki on yılın ikinci yarısında başlanması planlanıyor. Daimler Trucks 2020’de önceden planlanabilen güzergahlarda enerji tasarrufu sağlayan düzenli seferlere yönelik olarak tasarlanmış, tamamen bataryayla çalışan bir uzun yol kamyonu olan Mercedes-Benz eActros LongHaul’un da tanıtımını yaptı. Daimler Trucks, eActros Long Haul’un 2024’te seri üretime hazır olacağını düşünüyor. Batarya bir defa şarj edildikten sonra menzili yaklaşık 500 kilometre olacak.

İlginizi çekebilir

Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili iddiasını taşıyan Dacia Spring Electric