reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Gelecek iPhone modelleri için sevidirici logo detayı

Teknoloji devi Apple‘ın gelecek iPhone modelleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer birçok kişiyi sevindirecek bir detay var.

Advertisement

Apple, MacBook dünyasından ışıklı Apple logosunu kaldırdığı zaman çok büyük tepki çekmişti. Halen birçok kişi bu ışıklı logonun yeni modellerde geri gelmesini istiyor. Ancak Mac tarafı için bu artık pek mümkün görünmüyor. Ancak Apple’ın iPhone dünyası için bu konuda bir sürpriz yapabileceği aktarılıyor. Çünkü alınan yeni patentler direkt olarak bunu gösteriyor. Firma, söylendiği kadarıyla yeni iPhone’ların arkasındaki Apple logosunu ışıklı yapmayı düşünüyor ve bunu sadece süs için istemiyor. Buranın bildirimleri göstermek amacıyla bir “bildirim ışığı” gibi çalışabileceği söyleniyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. Bildirim ışıkları artık telefonlarda yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu sıralar 2020 iPhone modelleri gündemde

Ortaya çıkan bilgilere göre 2020 serisi ekrana entegre Touch ID ile Face ID’yi bir araya getirecek ve ters kablosuz şarj desteğini sunacak. Buna ek olarak güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemciden alacak denilen telefonlar, 5G desteğini taşıyacak ve arkalarında bir ToF sensörü de barındıracak. Burada Apple’ın Face ID’ye güç veren TrueDepth kamera sistemini üst çerçeveye entegre eden, çentiksiz bir 6,7 inç ekranlı bir model geliştirdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak modeller için konuşan Ming Chi Kuo, 2020 iPhone’ların iPhone 4 benzeri bir metal çerçeve üstüne kurulabileceğini aktarıyor. Tasarımlarının bu yeni yapı doğrultusunda çok ciddi şekilde değişeceği belirtilen 2020 modelleri, çok dikkat çekecek gibi görünüyor. Yukarıdaki ışıklı logonun bu modellerde de olma ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni iPhone’ları 11 Pro ve 11 Pro Max