reklamı kapat

POPÜLER

Ford Pro Electric SuperVan

Gelin, Levent Tuna imzalı Ford Pro Electric SuperVan ile bir tur atın [Video]

Dev otomobil üreticisi Ford, elektrikli Ford Pro Electric SuperVan ile farklı gösterimler yapmaya devam ediyor.

Ford, daha önce de söylediğimiz gibi herkese yönelik araçlar yanında eşi benzeri olmayan özel çalışmaları da bırakmıyor. Bunların sonuncusu geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan ve tasarımıyla gerçekten çok ses getiren Ford Pro Electric SuperVan olmuştu. “Şimdiye Kadarki En Hızlı Transit” mottosuyla görücüye çıkarılan ve direkt olarak “Levent Tuna” tarafından tasarlanan araç, atası 1971 Ford Supervan’dan gelen genleriyle gerçek anlamda sınırları zorluyor.

Çok modern görünen ve özellikle rüzgarlık gibi kullanılan açık yapılı arka kısmıyla dikkat çeken Pro Electric SuperVan, tasarımı kadar teknik özellikleriyle de nefes kesiyor. Kaçıranlar için bu araç taşıdığı dört adet elektrik motoru ile tam 2 bin beygir güç üretebiliyor.

Bu kadar yüksek gücü geçtiğimiz ay dünyanın en zor pistlerinden birisi olan Nordschleife üzerinde test eden Ford, aracı bu sefer başka bir pist etkinliği kapsamında karşımıza çıkardı. AutoTopNL YouTube kanalı tarafından bu etkinlik kapsamında görüntülenen ve videosu çekilen araç, kendi sınıfında farklı bir seviyede yer alıyor. Yukarıda izleyebileceğiniz YouTube videosunda, aracın kokpitine geçerek tur atıyor ve etkileyici sesini çok net şekilde duyabiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde sıvı soğutmalı 50-kWh pil paketi bulunan araç, bu pili hızlı şarj üzerinden 45 dakikada yüksek eğlence için hazır hale getirebiliyor. Amacı yüksek menzil olmadığından net bir menzil değeri verilmeyen Pro Electric SuperVanfirmanın açıklamasına göre 0’dan 100 km/s hıza sadece 2 saniyenin altında çıkabiliyor. Bu aracın elbette üretilip satılma gibi bir amacı bulunmuyor. Ford bu aracı bir test platformu olarak kullanıyor gibi görünüyor.

∗Bu da aracın Ford tarafından yayımlanan resmi tanıtım videosu. Levent Tuna’yı bu harika tasarım için bir kez daha tebrik ediyoruz.

Ford Pro Electric SuperVan yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobili ile tanışın