reklamı kapat

POPÜLER

Genç Albus Dumbledore’a hayat verecek ünlü isim açıklandı

Harry Potter dünyasında geçen ve bizleri geçmişe götüren Fantastic Beasts and Where to Find Them sürpriz isimleri oyuncu kadrosuna eklemeyi sürdürüyor. Son olarak genç Albus Dumbledore’a kimin hayat vereceği belli oldu.

Bildiğiniz gibi Dumbledore, J.K. Rowling‘in kaleme aldığı Harry Potter serisinde oldukça önemli bir yere sahip. Ancak şimdiye kadar bu karakterin geçmişini pek görme fırsatımız olmamıştı. Başrolünde Eddie Redmayne‘in yer aldığı Fantastic Beasts and Where to Find Them, Harry Potter’dan önceki sihirbazlık dünyasını sinemaya aktarıyor. Bu vesile ile birçok karakterin ismini yeniden duyma fırsatı yakalıyoruz. Bunların arasında henüz profesörlük yapan Albus Dumbledore da yer alıyor. Yapılan son açıklama ile serinin genç Dumbledore’u izleyicilerle buluşturacağı resmiyet kazandı. Böylece Gellert Grindelwald ile Albus Dumbledore arasında yaşananlar beyaz perdeye taşınmış olacak.

İlk film sayesinde biliyoruz ki meşhur Grindelwald’ı tecrübeli oyuncu Johnny Depp canlandırıyor. Yapılan son açıklamayla birlikte biçim değiştirme dersleri veren Dumbledore’a ise Jude Law‘ın hayat vereceği duyuruldu.

Oyuncu kadrosunda ünlü ve tecrübeli isimleri katan Fantastic Beasts and Where to Find Them önümüzdeki yıllarda dört filmle karşımıza gelecek. Serinin ikinci filminin 16 Kasım 2018‘de vizyona girmesi bekleniyor.