reklamı kapat

POPÜLER

Canon

Gerçek bir uydudan fotoğraf çekebilen Canon imzalı internet sayfası

CES 2021 Fuarı’nı pas geçen Canon, interaktif yeni bir sayfa paylaştı. Şirket, New York, Bahamalar ve Dubai dahil olmak üzere çeşitli ülkeleri kuş bakışı görebileceğiniz bir sayfa hazırladı. Modifiye edilmiş Canon EOS 5D Mark III’ü CE-SAT-1 uydusuna yerleştiren şirket sıra dışı bir projeye imza attı.

İnternet sayfası astronot Marsha Ivins tarafından anlatılıyor ve CE-SAT-1 hakkında kapsamlı bilgi sağlıyor. Teknik olarak bir ‘mikro uydu’ olan uydunun tamamen Canon tarafından yapılan ilk uydu olduğunu belirtelim. Şirket uyduyu ‘küçük, hafif ve uygun maliyetli’ olarak tanımlıyor ve şarap fıçısı boyutlarında olduğunu söylüyor. Yaklaşık 65 kilogram ağırlığında olan uydu, dünya yüzeyinin 500 kilometre üzerindeki farklı yerleri keşfetmeye imkan tanıyor. 3720 mm’lik telefoto lensten yararlandıldığı da ifade ediliyor. Uydu ayrıca geniş çekimler için Canon PowerShot S110 fotoğraf makinesinden de yararlanıyor. CE-SAT-1 uydu, trafik, orman yangınlarını tespit etme, kirliliği izleme ve çiftçilerin mahsullerini kontrol etmelerine imkan tanımak için veriler topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon imzalı sayfadaki görüntülere nasıl ulaşılıyor?

Canon’un internet sayfasındaki görüntülerin canlı görüntüler olmadığını belirtmekte yarar var. Ayrıca uydu da ne yazik ki manuel olarak kontrol edilemiyor. İnternet sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Çok güçlü yeni amiral gemisi iPhone 12 Pro ile tanışın