reklamı kapat

POPÜLER

Godzilla anime serisinin konsept görüntüleri yayınlandı [Video]

Beyaz perdenin efsane dev canavarlarından biri olan Godzilla bu yıl içinde yeniden izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Toho Animation bu kahramanı üç yeni anime filmiyle ekrana taşıyacak. Bu serinin uluslararası pazarlardaki dağıtımını ise Netflix üstlenecek. Godzilla‘nın yeni anime serisi için hazırlanan konsept çalışmaları paylaşılan bir video ile gün yüzüne çıktı.

Bu üçleme 2048 senesinde başlıyor. Bir grup insan Godzilla ve bir başka canavarın ölümcül saldırısından kurtulmayı başarıyor. İnsan ırkının bu son üyeleri dünyadan uzaklaşmaya çabalıyor. Hikayenin ana kahramanı olduğu açıklanan Haruo, aradan geçen 20 yılın ardından dünyaya dönmeye karar veriyor. Anne ve babasının ölümüne neden olan canavardan intikam almak istiyor. Onunla aynı isteklere sahip bir grup insanın liderliğini üstleniyor. Ancak dünya onların sandığından çok daha fazla yaşlanmış oluyor. Yaklaşık 20.000 senedir Godzilla’nın yuvası haline gelen dünyada onu alt etmek pek de kolay olmuyor.

Bu anime serisinin yönetmenliğini Kobun Shizuno ve Hiroyuki Seshita üstleniyor. Seslendirme kadrosunda ise Mamoru Miyano, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Yūki Kaji, Tomokazu Sugita ve Junichi Suwabe gibi isimler yer alıyor.

Yeni Godzilla serinin ilk filmi olan Godzilla: Monster Planet, Japonya’da kasım ayında gösterime girecek. Netflix bu yapımı sadece kütüphanesine mi ekleyecek yoksa sinemalarda da gösterimini gerçekleştirecek mi henüz bilinmiyor. Seriye ait konsept çalışmalarını haberimizin başındaki videoda bulabilirsiniz.

YORUMLAR