reklamı kapat

POPÜLER

Google aramaları siyaha dönüyor

Google son zamanlardaki en radikal değişikliklerinden birine imza atmaya hazırlanıyor. Yayın hayatına başladığından beri mavi tonlarından vazgeçmeyen Google arama sonuçları, artık siyahlara bürünüyor.

The Telegraph’ın aktardığı ve Google’ın da onayladığı üzere, teknoloji devi arama sonuçları için belirlediği siyah renk seçimini test etmeye başladı bile. Şimdiye kadar mavi ve mavinin farklı tonlarında karşımıza çıkan arama sonuçlarındaki linkler, yeni tasarımda siyah görünüyor. Bu değişimin getirdiği en büyük dezavantaj, tıklanan link halihazırdaki tasarımın aksine renk değiştirmediği için kullanıcı daha önce neye tıkladığını göremiyor.

Bu, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara sunulacak olan yeni tasarım testi mi yoksa Google’ın kullanıcı alışkanlıklarını test etmek için denediği bir şey mi, orası henüz net değil. Google da bu konuda yeterince açık konuşmuyor. Arama deneyimini geliştirmek için daima çalıştıklarını belirten Google, muhtemelen bunun reklamlara yansıyan değerini ölçtükten sonra yeni tasarım kararını ona göre verecektir.