reklamı kapat

POPÜLER

Google ücretsiz elektrikli scooter

Google’dan ofise geri dönen çalışanlarına ücretsiz elektrikli scooter

Pandemi artık ciddi oranda geride kalmaya başladığı için ofise dönüşler de başladı. Bu konuda bugün Google ve ücretsiz elektrikli scooter hamlesi gündemde.

Google’ın ABD’deki bazı çalışanları bu hafta içerisinde ofise geri dönmeye başlıyor. Şu an için aşılama çalışmaları ile beraber ciddi şekilde kontrol altına alınan pandemi öncesi döneminde evden çalışan çok sayıda Google personeli, bu hafta yeniden ofise gitmek adına yollara çıkacak. İşte bu konuda bir kolaylık sağlamak isteyen Google, bazı çalışanları için ücretsiz elektrikli scooter sunacak. Burada Unagi ile ortaklık kuran firma, Unagi’nin abonelik sistemi üzerinden çalışanlarına temiz bir alternatif ulaşım seçeneği sağlayacak.

Sunulacak hizmetin merkezinde normalde 990 dolar fiyatı bulunan yukarıda gördüğünüz Unagi Model One isimli elektrikli scooter modeli olacak. Bu model 32 km/s hıza çıkabiliyor ve tek şarjla 25 km üstünde bir menzil getiriyor. Kişilere sadece iş değil diğer özel işleri için de belirli bir limite kadar ücretsiz scooter sağlayacak internet devi Google, açıklamaya göre çalışanların gittikleri rotaları takip etmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan açıklamaya göre Unagi, süreçte Salesforce gibi başka firmalar ile de buna benzer ortaklıklar kurmuş durumda. Bu durum belirli bölgeler için güzel görünüyor ve bazı çalışanları fazlasıyla memnun ediyor. Scooter’lar sayesinde trafiğe takılmadan hızlıca yol alınabiliyor.

Google ve elektrikli scooter hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı