reklamı kapat

POPÜLER

Google, Dokümanlar’a özel eklenti mağazasını kullanıma açtı [Video]

Microsoft geçtiğimiz ay OneDrive adlı bulut hizmeti kapsamında Online Office‘i de kullanıma sunmuştu. Google da Microsoft’un hamlesine yanıt vermekte gecikmedi ve web tabanlı ofis uygulamalarına yönelik eklenti mağazalarını kullanıma sunduğunu açıkladı.

docs_addon2
Sözlük işlemci ve elektronik tablo uygulamaları için şu anda 60 kadar eklenti içeren mağazalardaki uygulamalar hem kurumsal kullanıcılar hem de öğrenciler için çok kullanışlı olacak özellikler sunuyor. Örneğin EasyBib uygulaması ödev, rapor ve tezlerde bibliyografya oluşturma işkencesini hafifletirken Supermetrics; Google Adwords, Bing Ads ve Facebook gibi farklı kaynakların analiz verilerinin tek bir yerde toplanmasını sağlıyor.

Üçüncü tarafların (siz dahil!) kendi uygulamalarını geliştirip mağazaya eklemesine imkan veren bu yeni hizmet, Google’ı Microsoft’un bir adım önüne geçirmekle kalmıyor; ofis uygulamalarını kullanım şeklimizi ve bu uygulamalardan beklentimizi kalıcı olarak değiştirecek gibi görünüyor. Yeni eklentilere ulaşmak için Drive üzerinden herhangi bir yazı ya da tablo dokümanı açıp üst kısımdaki “Eklentiler” sekmesine tıklamanız yeterli.

VİDEO

YORUMLAR