reklamı kapat

POPÜLER

Google Gemini LOGO

Google Gemini erişimi eğitim hesaplarına genişletilecek

Üretken yapay zeka sistemlerinden Google Gemini için erişim desteği önümüzdeki aylarda eğitim hesaplarına da genişletilecek.

Önümüzdeki aylarda 100’den fazla ülkedeki Google Workspace for Education hesap erişimine sahip olan öğrenciler de Gemini’ı rahatlıkla kullanabilecek. Gençler eğer bilmiyorsanız Google Gemini’ı halihazırda kişisel hesaplarını kullanarak deneyimleyebiliyor. Gemini bundan önce Türkiye desteği ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz hafta üretken yapay zeka sistemi Gemini için bir güncelleme yayınlayan Google, şunları aktarmıştı: “Gemini Advanced özelliklerini Hindistan’da kullanıma sunuyoruz. Bu özellikler arasında Google’ın yeni nesil modeli olan 1.5 Pro da bulunuyor. 1.5 Pro; belge yükleme, verileri analiz etme ve 1 milyon pencerelik bağlam penceresi ile çok daha fazla işlem gerçekleştirme olanağına sahip. Şimdi Hindistan’daki kullanıcılar Gemini’a Google Mesajlar’dan ulaşılabilir (Yalnızca İngilizce olarak belirli cihazlarda kullanılabilir). “Sohbet başlatın” düğmesini tıklatıp Gemini’ı seçerek başlayabilirsiniz. Google Mesajlar uygulamasından çıkmadan mesaj taslağı hazırlayabilir, yeni fikirler üzerine beyin fırtınası yapabilir veya sadece sohbet edebilirsiniz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada bizim için en önemli kısım elbette atılan Türkiye adımı oldu. Bu konuda Google şunları paylaştı: “Gemini uygulaması şimdi Türkiye, Hindistan, Bangladeş, Pakistan ve Sri Lanka’da kullanılabilir. Artık Google Play Store’dan uygulamayı indirdikten sonra Android’deki özel uygulamada etkileşime geçebilirsiniz. iOS’te Gemini’ı Google uygulamasından deneyin. Yazma, planlama, öğrenme ve daha pek çok konuda yardım almak için Gemini ile sohbet edin.” Uzun zamandır Türkçe desteği bulunan Gemini’ın mobil uygulaması ayın başında Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İsveç, İsviçre, İtalya ve daha birçok Avrupa ülkesinde de açılmıştı.

Google Gemini yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu