reklamı kapat

POPÜLER

google photos
google photos
google photos
google photos

Google’ın otomatik panorama denemesinden güldüren sonuç

19 Ocak 2018

Boston Dynamics’in ters taklalar atan robotundan gelişmiş yapay zeka çözümlerine kadar teknoloji çoğu zaman kendine hayran bırakıyor. Ancak Google Photos‘un bu hatası hayran bırakmaktan ziyade güldürüyor.

Öncelikle bilmeyenler için kısa bir özet geçelim. Google Photos’un ilginç bir özelliği var. Bu özellik birbirine yakın yerlerde çekilmiş fotoğrafları algılayabiliyor ve bir panorama fotoğraf oluşturabiliyor. Tabii özellik tamamen otomatik çalışıyor. Yani fotoğrafları yaklaştırma, kesme gibi işlemleri siz yapamıyorsunuz. Nitekim bir Reddit kullanıcısı da bu özellikle bir panorama fotoğraf elde etmek istemiş. Ancak ortaya çıkan sonuç hayli komik ve bir o kadar da “sanatsal”. Reddit’te büyük ilgiyle karşılaşan fotoğrafın hikayesi de paylaşılıyor.

Google kendi yorumunu katmış

MalletsDarker isimli kullanıcı bu absürt panoramik fotoğrafın oluşumundan önce 3 kare çektiğini belirtiyor. Çektiği kareleri de paylaşaın kullanıcı uygulamanın kendi yorumuna da adeta hayran kalmış. İnternette dolaşan Photoshop meydan okumalarını andıran fotoğraf karesinin orijinalinde 2 farklı manzara pozu çeken kullanıcı üçüncüsünde ise arkadaşıyla beraber poz vermiş. Google, arkadaşıyla verdiği pozda arka planı başarıyla temizleyerek arkadaşını almış ve ana fotoğrafta bir “güneş gibi doğmasını” sağlamış. Film posteri havasındaki bu çalışmanın hayi eğlenceli göründüğünü söyleyebiliriz.

YORUMLAR