reklamı kapat

POPÜLER

Larry Page ve Sergey Brin Google Sundar Pichai

Google kurucularından büyük görev değişimi!

Google kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, çatı şirket Alphabet konusunda sürpriz oluşturan bir adıma imza attı. İşte detaylar;

Google, Larry Page ve Sergey Brin tarafından yaklaşık olarak 20 yıl önce kuruldu. Yıllar içerisinde internetin merkezini haline gelen ve yüzlerce farklı alana yayılan internet devi, biliyorsunuz daha sonra çatı şirket Alphabet altına alınmıştı. Bu sayede yönetimi farklı alanlarda daha kolay hale getiren Larry Page ve Sergey Brin, kısa süre önce attıkları sürpriz bir adım ile Alphabet‘in yönetimini mevcut Google CEO’su Sundar Pichai‘ye bıraktı. Artık Sundar Pichai hem Google’ın hem de Alphabet‘in CEO’su olarak görev yapacak. Peki Larry Page ve Sergey Brin Google’dan ayrılıyor mu? Bunun cevabı elbette hayır. Şirkette doğal olarak büyük bir hisseye sahip olan ikili, Alphabet‘in birer çalışanı olarak görev yapmaya devam edecek ve yönetim kurulundaki koltuklarını da koruyacak. Hiçbir zaman aşırı ön plana çıkma gibi bir amaçları olmayan kurucular, artık sorumluluklarını daha da azaltmış gibi görünüyor. Sundar Pichai içinse çok daha zor görevler ve inanılmaz bir tempo yolda görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google kurucuları farklı alanlara yatırım yapıyor

Örneğin Larry Page “Kitty Hawk” şirketine büyük bir yatırımda bulunuyor. Bu şirket daha önce de haberini yaptığımız üzere uçan araçlar geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın en yeni akıllı telefonları