reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Pixel 4
Google Pixel 4
Google Pixel 4
Google Pixel 4
Google Pixel 4
Google Pixel 4

Google Pixel 4 ailesi ile çekilmiş etkileyici örnek fotoğraflar [Galeri]

Akıllı telefon dünyasında merakla beklenen cihazlar Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL, kamera konusunda iPhone 11’lerin karşısında çok güçlü bir rakip olacak.

Resmi olarak 15 Ekim tarihinde tanıtılacak Google Pixel 4 ve büyük abisi Pixel 4 XL, kamera konusunda çok iddialı geliyor. Arkalarında 12 megapiksel + 16 megapiksel telefoto kamera bulunacak Pixel 4 ailesi, bu kamera sistemini gelişmiş yapay zeka ile birleştirerek harika çekimler yapabiliyor. Sızan örnek fotoğraflar, modellerin kamera performansını açıkça gözler önüne seriyor. Tam boyutlu hallerine buradan ulaşabileceğiniz örnekler, modellerin düşük ışık performansı, renk işleme ve arka planı bulanıklaştırma konusunda ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Arka kamera yanında ön kamera örnekleri de oldukça iyi görünen telefonlar, özellikle saçları arka plandan ayırma konusunda çok iyi sonuçlar ortaya koyuyor. Night Sight (Gece çekim için) özelliklerinin ciddi şekilde geliştiği aktarılan telefonlar, daha önceki Pixel’ler gibi sadece kamera kaliteleriyle öne çıkacak izlenimi oluşturuyor. Bunun diyoruz çünkü biliyorsunuz telefonların kalın çerçeveli nispeten kötü bir tasarımı bulunuyor.

Google Pixel 4
Google Pixel 4

Teknik olarak baktığımız zaman her iki cihazda da Smooth Display adı verilen 5,7 inç Full HD+ ile 6,3 inç QHD+ 90 Hz ekran yer alıyor. Bu da cihazların çok akıcı bir deneyim sunacağını gösteriyor. 2.800 mAh ve 3.700 mAh pillerle geldiği belirtilen cihazlar, 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleri sunuyor.  Buna ek olarak her iki model için Google’ın DSLR benzeri kamera aparatları da geliştirdiği söyleniyor. Bağlantı tarafında USB-C kullandığını bildiğimiz telefonların, gücünü Snapdragon 855 işlemciden ve en az 6 GB RAM’den alacağı söyleniyor. Kutusundan güncel sürüm Android Q ile çıkacak Pixel 4 ailesi, üzücü şekilde 3,5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırmıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL Türkiye’de resmi olarak satılmayacak

Modellerin aracı isimler aracılığıyla Türkiye’ye getirileceği tahmin ediliyor. Ancak bu telefonların Türkiye pazarında dikkat çekme ihtimali bulunmuyor. Telefonların başlangıç fiyatı yaklaşık olarak 788 dolar seviyesinde. Bu fiyat 1.050 dolara kadar çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 tanıtım videosu