reklamı kapat

POPÜLER

Audi

Audi’nin yeni elektrikli otomobil projesinden ipuçları

Audi elektrikli otomobil ürün gamının gelecekteki temsilcilerinden olacak modelin tanıtımı için çok fazla beklememiz gerekmeyecek.

Volkswagen grubunun elektrikli otomobil girişimi olarak nitelendirebileceğimiz konsept projeleri önümüzdeki süreci aydınlatmaya devam ediyor. Porsche’nin Mission E projesini Taycan olarak seri üretime taşımasıyla birlikte büyük ilgi toplayan gösterimler grubun hemen her üyesinde heyecan verici seviyelerde. Halihazırda e-tron ile somut hamlelerini kullanıcılarla buluşturan Audi, düzenlenen özel bir etkinlikle aileye dahil etmek üzere yeni bir otomobilin ipuçlarını verdi. Halihazırda konsept olarak nitelendirebileceğimi seviyede olan araçla ilgili gelen ilk bilgilerse A7 Sportback (4 kapı Coupe) çizgisinde seyrettiği yönde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi elektrik ailesi genişliyor

Bu zamana kadar gelen süreçte gerek tasarım karakterleri gerek nitelikleriyle Audi’nin gündemi epey meşgul eden konseptler tanıttığını biliyoruz. Q4 e-tron ve e-tron GT üzerinden ön plana çıkarabileceğimiz bu projeler arasında girecek olan bu yeni modelde de benzer bir tasarım dilinin kullanıldığını görebiliyoruz. Yapılan ufak dokunuşlarla yine de farkını hissettiren araçla ilgili bilinmesi gerekense Porsche ile geliştirilen altyapıya sahip ilk araç olarak asfalt üzerinde göreceğimiz. 2020 içerisinde resmi tanıtım etkinliğinin önümüzdeki yıl içerisinde yapılması beklenilen bu gizemli modelin seri üretime taşınma konusunda da elinin bir hayli güçlü olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.