reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Music yeni özellikleriyle rekabete dahil oluyor

Google Play Music piyasadaki gelişmelere ayak uyduruyor. Uygulama yakın zamanda ilgi uyandıran yeni özelliklere kavuşacak.

İnternet üzerinden müzik dinleme denince akla genelde Spotify, Apple Music veya Amazon gibi mecralar geliyor. Ancak Google Play Music hem mobil cihazlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda müzik hizmeti veren uygulamalar arasında yer alıyor. Rekabette geri düşmeye başlayan uygulama duyurulan yeniliklerle birlikte kullanıcıların ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

google-play-music

Uygulama bundan sonra daha canlı bir hava verecek. Tabii yenilikler arayüz değişimiyle kısıtlı olmayacak. Yapay zeka algoritmasıyla Google Play Music nerede olduğunuza, hava durumuna ve önceden dinlenen müziklere göre dinleme listeleri oluşturacak. Böylece anın ruh haline uygun seçeneklere ulaşmak daha kolay hale gelecek. Ayrıca yakın zamanda dinlediğimiz müzikler internetin çekmediği ortamlarda tekrar dinlenebilecek.

Bahsettiğimiz tüm bu yenilikler bu hafta içinde Google Play Music’in hizmet verdiği 62 ülkede birden erişilebilir olacak.

İLGİLİ HABERLER