reklamı kapat

POPÜLER

Google Poly
Google Poly
Google Poly

Google’dan 3D tasarım platformu: Poly [Video]

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamalarının artmasıyla 3D objelere olan ihtiyacımız da gün geçtikçe artıyor. Bu alanda aktif olarak yer alan Google ise bu ihtiyaca çözümü Poly platformu ile buluyor.

Google Poly, temel olarak üç boyutlu objelerin bir araya getirildiği ortak bir internet sitesi. Şirketin “3D dünyasını keşfedin” şeklinde lanse ettiği site, bünyesinde gerçekten yüksek kaliteye sahip tasarımlar (Obje ve sahne) barındırıyor. Hayvanlar, teknoloji, ulaşım ve doğa gibi kategorileri bulunan site, bünyesinde arama yapılmasına da imkan tanıyor. İçerisindeki içerikler ücretsiz olarak indirilebilen Türkçe dil desteğine sahip platform, indirme yanında yükleme yapılmasına da izin veriyor. Yani kendi hazırladığınız “.OBJ” ya da “.MTL” formatındaki üç boyutlu tasarımları platforma yükleyerek ücretsiz şekilde başkalarının kullanıma açabiliyorsunuz. Bu açıdan arşivinin her geçen daha büyük hale geleceği görülen platform, özellikle ARCore ile ARKit geliştiricilerinin işini çok kolaylaştıracak gibi duruyor.

Google Poly
Google Poly

Google Poly, tam bir üç boyutlu stok platformu

Sonsuza kadar ücretsiz kalıp kalmayacağı bilinmeyen ancak şu an güzel bir arşiv üzerine kurulan site, direkt olarak buradan ziyaret edilebiliyor. Bu renkli üç boyutlu bu dünyanın tanıtım videosunu ise aşağıda izleyebilirsiniz. Şirketin yeni servisini nasıl buldunuz?

Video