reklamı kapat

POPÜLER

Google Android Play Store yasak

Google’dan Android’e “madencilik” yasağı

İnternet devi Google, kısa süre önce Play Store geliştirici politikasında dikkat çeken bir değişiklik gerçekleştirdi. Bu değişiklik ile önemli bir yasak geldi.

Son dönemde kripto paralar eskiden olduğu kadar gündeme gelmiyor. Bunun arkasında ise pazarda yaşanan ciddi düşüşler yer alıyor. Bir ara 20 bin doları zorlayan bitcoin, şu an 8 bin dolar seviyesinde geziyor. 20 bin doları çok rahat şekilde geçecek diyenleri oldukça mağdur eden bitcoin, dediğimiz gibi şu an çok fazla dikkat çekmiyor. Ayrıca artık evde kripto para üretmek çok zor hale geldiği için de alana ilgi genel olarak azalıyor. İşte bu dönemde Google‘dan çok da sürpriz olmayan bir yasak geldi. Kısa süre önce Android uygulama marketi Play Store’un geliştirici politikasını güncelleyen firma, madencilik uygulamalarını yasakladı. Telefondan kripto para üretilmesine imkan tanıyan uygulamalar, artık yasaklanmış durumda. Bu adımı Apple’ın benzer hamlesinden sonra gerçekleştiren firma, telefonların bu amaçla kullanılmasını istemiyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google madenciliği tamamen market dışına almadı

Telefondan üretim yapan uygulamalar yasaklandı. Ancak firma kripto paraların uzaktan yönetilmesine imkan tanıyan uygulamalara halen izin veriyor. Bu konuda bir alternatif yapan internet devi, Play Store için başka değişiklikler de yapmış durumda. Örneğin birbiriyle aynı görevi yerine getiren uygulamalar da artık yasaklananlar arasında yer alıyor. Silah satışı ile alakalı uygulamalar da yasaklanıyor.

İlgili Video

Şirketin ilginç görüne yeni servislerinden