reklamı kapat

POPÜLER

Google Android

Google’ın Android için planladığı oyun odaklı güzel sistem

Google, Android işletim sistemi için güzel bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu sistem oyun odaklı çalışıyor ve kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

Google, ortaya çıktığı kadarıyla “Incremental File System” isimli yeni bir dosya sistemi üzerinde çalışıyor. Bu yeni dosya sistemi sayesinde indirmesi henüz bitmeyen oyunların hemen / anlık olarak denenebileceği aktarılıyor. Biliyorsunuz oyunların boyutları sürekli olarak artıyor. Bu açıdan download tam olarak bitmeden oyunların denenebilecek olması çok güzel görünüyor. Bu sayede beğenilmeyen bir oyun için gereğinden fazla indirme yapılmamış oluyor. Bu altyapının şu an için tek kötü yanı ise geleceği tarih. Faydalı özelliğin ancak 2021 yılındaki Android 12 ile sunulacağı aktarılıyor. Bu da daha çok ama çok bekleneceği anlamına geliyor. Yine de konu hakkında çalışmalar oldukça olumlu karşılanıyor. Kullanıcılar böyle bir özellikten memnun kalacaklarını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Android için güzel bir özellik daha geliştiriyor

Apple ekosisteminin en çok sevilen özellikleri arasında AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor. İşte bu altyapının bir benzeri üzerinde Google da çalışıyor. Google’ın Nearby Sharing adını verdiği özellik, yukarıdaki videoda gözler önüne seriliyor. Şimdilik Pixel ve OnePlus cihazlarda çalışan özellik, Android 10 için önümüzdeki dönemde kullanıma açılacak gibi görünüyor. Henüz son halinden uzakta olan özellik, kağıt üstünde çok kullanışlı duruyor ve dosya aktarımını kolaylaştırıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin kamerasıyla çok ses getiren en yeni modeli Mi Note 10