reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın e-posta servisi Inbox’tan “istenmeyenler” için akılcı çözüm

Hiç açmadığınız sayısız tanıtım e-postalarından kurtulmak için Google‘ın mail uygulaması Inbox, akılcı bir çözüm sunuyor.

Google’ın yeni nesil e-posta servisi Inbox, özelliklerini geliştiriyor. Bilinçli ya da bilinçsiz kaydolduğunuz bültenler, reklam içerikli e-postalar hatta spamlar gelen kutunuzu hayli meşgul ediyorsa Google Inbox sizi uğraştırmadan bu dertten kurtarıyor. Esasen e-postaları kategorilere göre ayarlayan uygulama bir nevi kargaşayı önlemek için adım atıyor ancak sayısız bültenle bu biraz zor oluyor. Teker teker gelen bültenlerin içinde “aboneliği sonlandır” mesajını aramak istemeyenler için Google Inbox otomatik adım atıyor.

Örneğin bir göndericiden gelen e-postaları uzun süre açmadıysanız, Inbox bunu anlayabiliyor. Bir ay boyunca açmadığınız e-posta ileticisi için size bildirim gönderen uygulama abonelikten çıkmak isteyip istemediğinizi soruyor. Abonelikten çık dediğiniz takdirde sizi söz konusu işletmenin otomatik e-posta listesinden çıkarıyor.

Benzer özellik Gmail’de

Bu özellik şimdilik tüm kullanıcılara gelmemiş gibi görünüyor. Zamanla tüm kullanıcıların alması olası, ancak öncelikli olarak Android kullanıcılarına dağıtılacağını belirtelim.

Gmail kullanıcıları ise benzer bir özelliği kullanabiliyor. Tarayıcıda gözlemlediğimiz bu özellikte size gelen bülteni çöp kutusuna attığınız takdirde sistem abonelikten çıkmak isteyip istemediğinizi de soruyor. Abonelikten çık komutunu verdiğinizde “yapabilirse” sizi abonelikten çıkaracağını belirtiyor. Google Inbox’ın Android ve iOS uygulamalarını haberin devamından indirebilirsiniz.

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut Inbox by Gmail
  • Yükle App Store