reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın yayınladığı güncelleme şirketin kendi telefonunda çalışmıyor

Google düzenli olarak belirli aralıklarla Android için güvenlik güncelleştirmeleri yayınlanıyor. Bu güncelleştirmeler sayesinde cihazların zararlı yazılımlardan korunması hedefleniyor. Güncellemelerin sıklıkla yayınlanıyor olması, kullanıcıların hızla yayılabilen zararlı yazılımlardan etkilenmemelerini sağlıyor. Fakat ilginç bir şekilde Google’ın Android cihazlar için yayınladığı son güvenlik güncellemesi Google’ın göz bebeği olan Pixel’e yüklenemiyor.

Güncellemenin yüklenme sorunuyla ilgili olarak şu sıralar Google forumlarında birçok tartışma başlatılmış durumda. Kullanıcıların belirttiğine göre bu sorun, küçük boyutlu olan 5 inçlik Google Pixel cihazlarını etkiliyor. Sorunun neden sadece bu versiyonda yaşandığı ve büyük ekranlı Google Pixel XL’de bulunmadığı konusunda ise net bir bilgi mevcut değil. Her iki cihazın neredeyse aynı teknik donanıma sahip olduğunu düşünürsek yaşanan sorun daha da ilginç bir hal alıyor. Güncellemeyi cihazlarına yüklemek isteyen kullanıcılar, kurulumun başarısız olduğuna dair bir hata mesajıyla karşılaşıyor. Hata mesajında konuyla ilgili hiçbir detaya yer verilmediği için kullanıcılar bu sorunu nasıl çözeceği konusunda  kafa karışıklığı yaşıyor.

Google’dan yapılan açıklamaya göre konu hakkında araştırma yapan ekip, sorunun giderilmesi için çalışmaları sürdürüyor. Google’ın bir güvenlik güncellemesi yayınlarken kendi adına en önemli cihaz olan Google Pixel’e yeterli önemi göstermemesi kullanıcıların tepkisini çekmiş durumda. Google’ın bundan sonraki güncellemelerde daha dikkatli olması gerekecek gibi görünüyor.