reklamı kapat

POPÜLER

Göz açıp kapatıncaya kadar 0-100; Ferrari 488 Pista’nın etkileyici performansına tanık olun [Video]

İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında sahne alan Ferrari 488 Pista, asfalt üzerindeki yetenekleriyle felsefesini yansıtmak konusunda fazlasıyla tatminkar.

Ferrari tarihinin en güçlü sekiz silindirli makinesine sahip olarak Maranello’dan çıkan 488 Pista, geçtiğimiz şubat ayı içerisinde gerçekleştirilen tanıtımının ardından asfalt üzerinde merak edilen cevapları vermeye başlıyor. Motor bölümünde ailenin diğer üyelerinden tanımakta olduğumuz 3,9 litrelik twin-turbo V8 makineyle bizleri karşılayan Pista, yapılan geliştirmenin ardından ortaya çıkan 711 beygir güç ve 770 Nm tork değerleriyle asfalta çıkıyor. Bu ünite aracı 0’dan 100’e 2,85 saniyede, 0’dan 200’e ise 7,6 saniye gibi etkileyici sürelerde eriştirebiliyordu. Kağıt üzerinde yazan maksimum sürat değeriyse 340 km/s civarındaydı. Teorik olarak fazlasıyla etkileyici olan bu rakamları asfalt üzerinde görmekse kesinlikle işin keyif boyutunu zirveye çıkartıyor.

Fabrika verisinin altında

Motor üzerinde yapılan geliştirmelerin yanı sıra toplam ağırlık kısmında da 90 kilogram gibi bir iyileşmeyi beraberinde getiren Pista toplamda 1.280 kilogram ağırlığında. Her şey bir araya geldiğinde de şu anda sizlerle paylaşmakta olduğumuz bu başarılı performans gösterisi kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde drag performansı üzerinden ön plana çıkan Dodge Challenger SRT Demon‘a yakın bir derecelendirme ortaya koyan Pista, videoda fabrika verisinin de altına inebileceğinin sinyallerini veriyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri bu başarılı performansla baş başa bırakalım.

Video