reklamı kapat

POPÜLER

Göz alıcı tasarıma sahip akıllı antrenör; Huawei Watch Fit 2 incelemesi

Huawei Watch Fit 2

HUAWEI WATCH FIT 2 SAĞLIK YETENEKLERİ

Huawei Watch Fit 2 günümüzde çoğu saatte yer alan özellikleri sunuyor. Kalp ritmi, SpO2 ölçümü, stres, uyku, adet döngüsü ve egzersiz takibi saatte gelen özellikler arasında yer alıyor. Saatte, Watch GT 3 Pro’da kullandığımız sıcaklık ölçümü ve EKG gibi özellikler ne yazık ki yer almıyor. Ancak satış fiyatı göz önüne alındığında bu özelliklerin yer almaması önemli bir eksik değil. Watch Fit 2’nin egzersiz özelliklerine baktığımızda 97 farklı egzersiz moduna destek verdiğini görüyoruz. Cihazda antreman modu açıldığında farklı spor dallarındaki egzersizleri takip etmek mümkün oluyor.

Koşu, yüzme, bisiklet, ip atlama, kürek ve daha bir çok spor dalındaki egzersizler saat üzerinden kolayca takip edilebiliyor. Saatte herhangi bir spor dalı seçilmedğinde Watch Fit 2 bunu otomatik olarak da ayarlayabiliyor. Bunun için egzersiz ayarlarına gidip buradan egzersizleri otomatik tespiti aktif hale getirmek gerekiyor. Saatte egzersiz kayıtları üzerinden daha önceden yapılan egzersizlere de ulaşılabiliyor. Biz saati yürüyüş, koşu ve  bisiklet sürerken test ettik. Watch Fit 2, gerçekleştirdiğimiz 3 kilometrelik bisiklet sürüşünde bize bisikletle kat ettiğimiz mesafeyi, süreyi, kaloriyi, maksimum hızı ve kalp ritmiyle ilgili bilgileri sundu. Aynı bilgiler yürüyüş veya koşu antreamanlarında da  yer alıyor.

TruSleep 2.0 özelliği sayesinde saat uyku takibi de yapabiliyor. Uykuda geçirilen zaman saat üzerinde sunulurken uykuyla ilgili detaylı bilgiler Huawei Sağlık uygulamasında bulunuyor. Bu uygulama HarmonyOS, iOS ve Android’li cihazlarda çalışıyor. Uyku sorunlarını belirleyebilen saat bu konuda kullanıcılara önerilerde de bulunabiliyor. Sağlık konusunda önemli olan bir diğer özellik ise SpO2. Solunum, metabolik ve dolaşım sağlığı hakkında bilgi sağlayan SpO2 seviyesi düştüğünde saat bu konuda bilgi verebiliyor. Akıllı saatte müzik oynatıcısı da yer alıyor.

Saatte hoparlör de yer aldığı için oynatılan herhangi bir parçanın sesi bu hoparlörden geliyor. Pek tabii saate Blueotooth destekli biir kablosuz kulaklık bağlayarak cihazı bir MP3 oynatıcı olarak da kullanmak mümkün. Saatte bununla birlikte Huawei’nin akıllı asistanı da bulunuyor. Şu anda İngilizce dil desteğine sahip olan asistan Türkçe dil desteğine ne yazik ki sahip değil.