reklamı kapat

POPÜLER

Güçlü bas performansıyla parti her yerde; Jabra Elite 75t incelemesi

Jabra-Elite-75t

JABRA ELITE 75T İLE GÜÇ SİZİNLE

Jabra Elite 65t ile ses performansında bizi mutlu eden Jabra, Elite 75t ile bu çıtayı bir üst seviye taşıyor. Elite 65t sunduğu ses performansıyla bizim beğenimizi kazansa da bazı kişiler için kulaklıktaki bas seviyesi ve derinlik yetersiz gelmişti. Jabra, işte bu konuda bir geliştirme sunarak Jabra Elite 75t’de bas seviyesini ve derinliği artırarak daha güçlü bir performans sergiliyor.

Bas seslere önem veren kullanıcıları mutlu edecek Elite 75t, piyasadaki en başarılı ses performansına sahip kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor. 2Pac, Kanye West ve The Notorious B.I.G. gibi rap şarkıcılarının şarkılarını dinlediğimiz Jabra Elite 75t kulaklarımızın resmen pasını sildi. Bas performansıyla beğenimizi toplayan Elite 75t’de pop, jazz ve klasik türde müzikler de dinledik. Bu tarz müziklerde de iyi performans gösteren Elite 75t’yi Elite 65t ile kıyaslarsak yeni model selefine kıyasla çok daha başarılı. Ancak altını çizmekte yarar var.

Elite 75t ses derinliği ve bas performansıyla çok başarılı bir kulaklık olsa da bazı kişiler yüksek bas seviyelerinden hoşnut olmayabilir. Bu durumda kullanıcıların Elite 65t modelini tercih etmeleri daha doğru bir tercih olabilir. Ancak bize soracak olursanız Elite 75t sunduğu performans ve uygun fiyatıyla gerçekten göz atılması gereken bir model. Elite 75t’yi piyasadaki başarılı kulaklıklardan bir diğeri AirPods Pro ile de karşılaştırdık. Elite 75t’de AirPods Pro’da gibi aktif gürültü engelleme özelliği yer almasa da Elite 75t, pasif gürültü engelleme özelliğiyle de başarılı performans sergiliyor.

Eğer çok fazla uçakla seyahat etmiyorsanız bu özelliğin eksikliğini hissetmeyeceğinizi belirtelim. Jabra Elite 75t’yi Elite 65t’ten ayıran bir diğer fark ise pil ömrü. Elite 75t şarj kutusuyla birlikte 28 saate varan bir kullanım imkanı sunuyor. 15 dakika şarjla 1 saate varan kullanım imkanı sunan kulaklık tek şarj ile 7,5 saate kadar pil süresine sahip.