reklamı kapat

POPÜLER

Güneş enerjisiyle çalışan spor sedan: Karma Revero [Video]

Yenilikçi yakıt teknolojili otomobillere ve Tesla’nın rakiplerine bir yenisi daha eklendi. Hibrit otomobil üreticisi Karma küllerinden doğdu ve yeni spor sedanı Revero’yu görücüye çıkardı.

Aslında otomobili ve Karma ismini görenlere bir şeyler tanıdık gelebilir. Zira bu yeni bir otomobil değil. Temellerini ünlü otomobil tasarımcısı Henrik Fisker‘ın 2008 yılında attığı şirket, 2013 yılında iflasın eşiğine kadar gelmişti. Çinli parça üreticisi Wanxiang’ın yatırımlarıyla ayağa kalkan şirket şimdi yeni ismi, yeni logosu ve yeni otomobiliyle karşımızda.

Tasarım anlamında Fisker Karma‘dan kopmayan Karma Revero, elbette daha yenilikçi teknolojilere sahip. Bunlardan en dikkat çekenleri, daha doğrusu Karma tarafından ilk açıklananlar yeni bilgi eğlence sistemi ve güneş paneli. Henüz nasıl olacağı açıklanmış değil ancak Karma, güneş panelinin otomobilin çalışması için gereken enerjiyi sağlayacağını belirtiyor.

Karma geniş kitlelere ulaşmaktansa daha küçük ve özel bir müşteri kitlesine hitap etmeyi hedefliyor. Dolayısıyla otomobilin hem sınırlı sayıda hem de özel müşterilerini memnun edecek özelliklerle gelmesi bekleniyor. 8 Eylül’de detaylı lansmanı yapıldıktan sonra Revero’nun o özelliklerini de yakından görmüş olacağız.