reklamı kapat

POPÜLER

Adidas RPT-02 SOL kablosuz kulaklık

Güneş panelli Adidas RPT-02 SOL kablosuz kulaklık geliyor

Kablosuz kulaklık modelleri, özellikle de kafa üstü modelleri arasına yakında güneş panelli Adidas RPT-02 SOL kablosuz kulaklık dahil olacak.

Dünyanın en önemli spor markaları arasında yer alan Adidas, “Adidas RPT-02 SOL” kablosuz kulaklık modelini Zound Industries ile ortak geliştiriyor. Hatta iki firmanın üç yıldır birlikte çalışmalar yaptığı aktarılıyor.

Geri dönüştürülmüş plastikten üretilen ve henüz net tasarımı dahil birçok teknik detayı belli olmayan RPT-02 SOL kablosuz kulaklık, kafa üstü formunu benimsiyor. Bu modelin en önemli özelliği ise dediğimiz gibi güneş panelleri oluyor.

Bu sayede kulaklık güneşten şarj olabiliyor ve kullanım ömrünü ciddi şekilde artırabiliyor. Bu modelin panelleri söylendiği kadarıyla bazı rakipleri gibi yapay ışığı da enerji olarak kullanabiliyor.

Sürekli ışığa maruz kalması halinde neredeyse sınırsız bir kullanıma getirebileceği aktarılan Adidas RPT-02 SOL kablosuz kulaklık, daha gerçekçi olmak gerekirse birçok ışık şartında 80 saati bulabilecek gibi duruyor. Bu da fazlasıyla iyi ve yeterli görünüyor.

2022’nin ilk çeyreğinde satışa sunulması hedeflenen kulaklığın fiyatı 199 dolar ila 229 dolar arasında olacak. Ancak fiyatın henüz netleştirilmediği belirtiliyor. Yani sonuçta daha yüksek ya da düşük bir fiyat bizleri karşılayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adidas RPT-02 SOL öncesinde güneş konusunda Urbanista Los Angeles dikkat çekmişti

Urbanista imzalı kablosuz kulaklık modeli “Los Angeles ANC”, bünyesinde güneş panelleri barındırıyor olmasıyla ses getirmişti.

Firmaya göre bir saat güneş altında durmak, kulaklığa üç saatlik bir dinleme süresi getiriyor. Bu rakam bulutlu günlerde bir saatlik güneş ile iki saatlik dinleme süresine düşüyor.

Kafa üstü formundaki Los Angeles ANC, normal şartlarda USB-C üzerinden şarj ediliyor ve tam 50 saatlik kullanım ömrü getiriyor. Yani güneş olmadan da model uzun süre görevde kalıyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit