reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Gunsel

GÜNSEL, metaverse dünyasında yerini alıyor; işte detaylar

KKTC‘nin yerli otomobil markası GÜNSEL, metaverse dünyasında yer almaya hazırlanıyor. GÜNSEL, metaverse platformlarından Decentraland’de açacağı showroom’u ile sanal gerçeklik evrenine adım atıyor.

Advertisement

Şirket, Decentraland’de satın aldığı arsa üzerine inşa edeceği showroom’u ile elektrikli otomobil deneyimini sanal evrende yaşatacak. GÜNSEL’in seri üretim öncesinde ilk modeli B9 ve ikinci modeli J9 sanal evrende de yer alacak. GÜNSEL, sanal evrende araçlarla test sürüşlerinin de yapılabileceği ”GÜNSEL Etkileşim Merkezi” oluşturmayı da amaçlıyor. Ethereum tabanlı hizmet veren Decentraland’de GÜNSEL NFT’lerinden satın alan kullanıcılar, seri üretime geçilmesiyle birlikte satışa çıkacak olan B9’lardan öncelikli alım hakkına da sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GÜNSEL showroom’unda, mavi ve turkuaz tonların Akdeniz’i; B9 ve J9’un üzerinde yer aldığı platform ise Kıbrıs adasını simgeliyor. Köprü şeklinde tasarlanan platform üzerindeki devre izleri ise GÜNSEL’in elektrikli otomobiller üreteceğini sembolize ediyor.

Gunsel

GÜNSEL’in kurucusu konu hakkında açıklamada bulundu

GÜNSEL’in, elektrikli otomobil devriminin bir parçası olarak, dünyanın geleceğini şekillendirecek olan girişimlerden biri olduğunu söyleyen Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti ve şirketin yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, ”Dünyanın gelecek 50 yılını şekillendirecek teknolojik gelişmelerden biri de hiç kuşkusuz metaverse. Bu alanın en önemli platformlarından Decentraland’de yer alacak GÜNSEL Showroom’u ile biz de, her geçen gün genişleyen bu evrende yerimizi almış olduk” dedi. GÜNSEL’in KKTC’de geliştirilen bir elektrikli otomobil olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Günsel, ”Metaverse evrenleri, sınırlarları ortadan kaldırarak, gerçek hayatta dünyanın bir ucunda olsanız da, geliştirdiğiniz ürünü ve teknolojiyi dünyanın her yerinde aynı anda kullanıcılarla buluşturma olanağı sağlıyor. GÜNSEL’imizi sanal gerçeklik evrenleri üzerinden dünyanın her yerinde potansiyel kullanıcılarımızla buluşturacağız” diyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle